Naga Markets

Microsoft We wtorek, 18 stycznia 2022 roku, Microsoft Corp. (Nasdaq: MSFT) ogłosił plany przejęcia firmy Activision Blizzard Inc. (Nasdaq: ATVI), lidera w dziedzinie tworzenia gier i wydawcy treści związanych z interaktywną rozrywką. Kwota przejęcia została ustalona na oszałamiające 68,7 mld dol., a notowania spółki na Wall Street rosły o 30% w momencie otwarcia. Razem z nią zyskiwał również polski producent gier, CD Projekt (GPW: CDR).

  • Przejęcie ma przyspieszyć rozwój działalności firmy Microsoft w zakresie gier na urządzenia mobilne, komputery PC, konsole, a także dostarczy elementów do budowy metawersum.
  • W reakcji na informację akcje Activision rysowały na otwarciu sesji ogromną lukę wzrostową zyskują 33%
  • niemal 10% przez chwilę rosły również akcje CD Projekt, obecnie wróciły jednak do dawnego zakresu handlowego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Activision Blizzard trafi w ręce Microsoftu za 68,7 mld dol.

Microsoft przejmie Activision Blizzard za 95,00 dolarów za akcję, w ramach transakcji gotówkowej wycenianej na 68,7 miliarda dolarów, włączając w to zapasy gotówki netto Activision Blizzard. Po zamknięciu transakcji Microsoft stanie się trzecią największą firmą na świecie pod względem przychodów z gier, za Tencent i Sony.Planowane przejęcie obejmuje kultowe tytuły ze studiów Activision, Blizzard i King, takie jak “Warcraft”, “Diablo”, “Overwatch”, “Call of Duty” i “Candy Crush”, a także globalną działalność eSportową w ramach Major League Gaming. Firma posiada studia na całym świecie, w których zatrudnia prawie 10 000 pracowników.

– Gaming jest dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce na wszystkich platformach i będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju platform metwaersum. Głęboko inwestujemy w światowej klasy treści, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu i sprawia, że gry są bezpieczne, integracyjne i dostępne dla wszystkich – powiedział Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoftu.

Akcje Microsoftu nie reagowały na najnowsze doniesienia, jednak notowania Activision Blizzard wystrzeliły w górę i rosły na wtorkowym otwarciu Wall Street o 33%, testując poziom 86,90 dol., najwyższy od lipca ubiegłego roku. Po godzinie 16:15 notowania oddawały jednak część zysku i wynosiły 83,30 dol., pozostawiając jednak cały czas sporą „wyrwę” na wykresie:

Microsoft przejmuje Activision Blizzard, a akcje CD Projekt wystrzeliły w górę
Wykres ceny ATVI po wtorkowym otwarciu

Jak się okazuje spółka zza oceanu nie była jedyną, która rosła po opublikowaniu informacji przez Microsoft.

Akcje CD Projekt w górę na GPW

Po godzinie 13:30 notowania CD Projektu rosły o 9% w przeciągu jednej godziny, dynamicznie reagując na doniesienia z USA. Cena ustanawiała dzienne maksimum na poziomie 208,10 zł, gdzie ostatni raz znajdowała się w październiku 2021 roku.

Po godzinie 16:15 wzrosty zostały jednak mocno ograniczone i wynosiły 2,16%, a za jedną akcje CDR ponownie płacono 195 zł.

Microsoft przejmuje Activision Blizzard, a akcje CD Projekt wystrzeliły w górę
Wykres ceny CDR we wtorek, 18 stycznia
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotos | datawalk giełda | tickmill | notowanie funta | intercars giełda | eurocash akcje notowania | kurs dolara złoty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułMUFG oraz ING stawia na umocnienie funta w parze EUR/GBP. Danske jest innego zdania
Następny artykułKurs euro spadnie do 4,50 zł – prognozuje Bank Millenium
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here