Naga MarketspentagonMicrosoft wygrało przetarg Pentagonu na usługi w chmurze o wartości $10 mld, pokonując Amazona. Umowa Joint Enterprise Defense Defense Infrastructure Cloud (JEDI) jest częścią szerszej cyfrowej modernizacji Pentagonu. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Pentagon wydaje krocie na zabezpieczenia

Oracle Corp wyraził obawy dotyczące procesu udzielania zamówienia, w tym roli byłego pracownika Amazon, który pracował nad projektem w Departamencie Obrony, ale wycofał się, a następnie opuścił Departament Obrony i wrócił do Amazon Web Services. Wcześniej z przetargu odpadł m.in. IBM. W oświadczeniu ogłaszającym Microsoft jako zwycięzcę Pentagon podkreślił swój pogląd, że konkurs był prowadzony uczciwie i legalnie. Pentagon powiedział, że w ciągu ostatnich dwóch lat przyznał ponad $11 miliardów na 10 odrębnych umów w chmurze – oznajmił Bogusz Kasowski.

spx vs mcsft
Korelacja Microsoftu z S&P 500

Microsoft jest na historycznych szczytach, występuje silna korelacja z indeksem S&P 500. Można wyznaczyć siedmio-dolarową strefę konsolidacyjną, która trwa od połowy czerwca – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here