Naga Marketsbitcoin goldFirma Microsoft ostrzega właścicieli walut cyfrowych, aby byli świadomi nowych złośliwych programów, które mogą ukraść im kryptowaluty.

  • Microsoft ostrzega właścicieli kryptowalut przed hakerami.
  • Chodzi o nowy typ oprogramowania cyberprzestępców.

Microsoft ostrzega przed hakerami

W tweecie Microsoft Security Intelligence (MSI) ostrzega właścicieli kryptowalut, którzy są jednocześnie użytkownikami systemu Windows, że ​​ich fundusze w portfelach mogą być zagrożone z powodu nowego złośliwego oprogramowania.

Chodzi konkretnie o złośliwe oprogramowanie o nazwie Anubis, które używa kodu pozwalającego na kradzież danych uwierzytelniających dot. portfela na kryptowaluty, danych kart kredytowych i innych cennych informacji od tych użytkowników systemu Windows.

Według MSI po raz pierwszy wykryto to złośliwe oprogramowanie w czerwcu. Ma tę samą nazwę co inny groźny trojan, który od miesięcy atakuje smartfony z Androidem.

Jak nie dać się hakerom?

Niektóre strony internetowe sprawiają, że internauci nieświadomie pobierają Anubisa, a następnie złośliwe oprogramowanie kradnie im ważne informacje i wysyła je na serwery hakerów.

MSI twierdzi, że będzie nadal monitorować zagrożenie.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa zasugerowali, że sposobem uniknięcia samego pobierania programu nie jest klikanie w linki w wiadomościach e-mail, które wydają się nam podejrzane. Chodzi o to, że oryginalny kod programu – Loki – używał technik socjotechnicznych, aby atakować swoje ofiary. Hakerzy wysyłali za jego pomocą załączniki pocztą e-mail, które po ich ściągnięciu na dysk instalowały na nim złośliwe oprogramowanie.

Pamiętajcie więc, by używać programu antywirusowego, ale też korzystać z sieci z rozwagą tj. nie klikać w linki w tego typu mailach, ani nie ściągać na dysk podejrzanych plików. Ponadto nie warto instalować na komputerze programów ze stron, które nie należą do twórców oryginalnego softu. Regularnie też skanujcie swój dysk za pomocą programów antywirusowych, by sprawdzić, czy nie macie na sprzęcie wirusa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here