Naga MarketsSezon wyników na Wall Street się rozkręca. Dziś najważniejszą publikacją będzie raport finansowy Microsoftu (MSFT.US na platformie xStation5), który poznamy już po zakończeniu sesji. Notowania spółki założonej przez Billa Gatesa wspięły się w ostatnich dniach na nowe szczyty, więc oczekiwania inwestorów wobec jej wyników są bardzo duże.


Akcjom Microsoftu, tak jak całemu indeksowi Nasdaq (US100) dosyć szybko udało się odrobić straty z przełomu czerwca i lipca. W efekcie w tym tygodniu bykom udało się znieść poziom 72,90 USD, co oznacza, że doszło do ustanowienia nowego szczytu. Trend wzrostowy jest więc bardzo wyraźny, co także potwierdzają wznoszące średnie kroczące. Niemniej nie można wykluczyć korekty napędzanej chęcią realizacji zysów. Obecnie najbliższym wsparciem jest właśnie wybity poziom wyznaczający poprzedni szczyt. Na ten moment większe cofnięcie poniżej dolnego ograniczenia kanału w okolice 68,10 USD jest mało prawdopodobne.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Microsoft opublikuje raport za II kwartał 2017 roku po zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street. Konsensus zakłada nieznaczną poprawę zyskowności – zysk na jedną akcję powinien wynieść 0,71 USD, wobec 0,69 USD w analogicznym okresie rok temu. Ponadto ważnym elementem sprawozdania będzie działalność w sektorze przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing) – ta branża jest jedną z najszybciej się rozwijających, więc inwestorzy wiążą z nią duże nadzieje. Domy maklerskie są pozytywnie nastawione do dalszych perspektyw firmy. Na 36 rekomendacji 26 to “kupuj”, 8 to “trzymaj”, a 2 to “sprzedaj”. Natomiast średnia cena docelowa prognoz dla jej akcji wynosi 75,42 USD, wobec wyceny rynkowej równej 73,86 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here