Naga MarketsMicrosoft na razie nie kupi bitcoina (BTC) tak jak Tesla, twierdzi prezes Brad SmithMicrosoft, druga co do wielkości firma w Stanach Zjednoczonych, najwyraźniej nie ma żadnych krótkoterminowych planów umieszczenia bitcoina (BTC) w swoim bilansie, wynika z wypowiedzi prezesa firmy Brada Smitha. W wywiadzie z 16 lutego udzielonym dla CNN sugerował jednocześnie, że w przyszłości reprezentowana przez niego instytucja może zmienić jednak zdanie dotyczące inwestycji kryptowalutowych.

  • Brad Smith w odróżeniu od Elona Muska (Tesla), jak na razie nie widzi potrzeby inwestowania w bitcoina
  • Gdyby BTC był notowaną na giełdzie amerykańską spółką, to pod względem kapitalizacji wyprzedzałyby go w tym momencie tylko nieliczne: Apple, Microsoft, Amazon, czy też Alphabet

Bitcoin nie dla Microsoftu. Przynajmniej na razie

Na pytanie, czy Microsoft omawia jakiekolwiek plany dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego i dodanie do niego kryptowalut po ostatnim zakupie przez Teslę bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, Brad Smith odpowiedział, że dyskusje tego typu nie są prowadzone.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie słyszałem żadnej nowej rozmowy na temat bitcoin. Ale pozwól mi tylko powiedzieć, że jeśli zmienimy naszą politykę inwestycyjną dotyczącą BTC z całą pewnością o tym poinformujemy – komentował w rozmowie z CNN prezes Microsoftu.

Kapitalizacja BTC przesuwa się coraz wyżej, wyprzedzając niektóre z największych amerykańskich publicznie notowanych firm. Bitcoin dzięki ostatnim wzrostom wyprzedził między innymi Teslę w rankingu ogólnej wartości rynkowej.

Po ustanowieniu nowych, historycznych maksimów 17 lutego 2021 roku, kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi obecnie około 950 mld dol. Bitcoin musiałby podwoić tę wartość, aby osiągnąć kapitalizację Microsoftu, która wynosi 1,8 miliarda dolarów.

Kapitalizacja rynkowa bitcoina na tle największych firm. Źródło: AssetDash

12 lutego, Daniel Pinto, jeden z prezesów JPMorgan Chase stwierdził, że firma w końcu będzie musiała zaangażować się w inwestycje bitcoinowe z powodu rosnącego popytu. Wcześniej strategowie JPMorgan argumentowali, że zakup BTC przez Teslę niekoniecznie spowoduje wysyp podobnych inwestycji ze względu na wysoką zmienność BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era opinie | pgnig giełda | wykresy bitcoin | kurs eur online | notowania pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here