Naga MarketsLogo MicrosfotuNowy tydzień na amerykańskim rynku, akcje Microsoft (MSFT) otwierają luką wzrostową na nowym szczycie wszech czasów (ATH). Wzrost następuje na wieść o kontrakcie z Pentagonem wartości 10 mld dolarów.

Kontrakt obejmuje usługi przetwarzania w chmurze, gdzie liderem był Amazon, który dysponuje o wiele większą chmurą, a także realizował usługi w ramach poprzedniej umowy. Stąd też zdziwienie, że to właśnie Microsoft okazał się zwycięzcą.

Amazon rozważa teraz zakwestionowanie kontraktu udzielonego przez CIA. Według osoby wtajemniczonej w sprawę, w przetarg mógł ingerować prezydent USA, Donald Trump.

Sprzeciw pracowników

Na wieść o nowym kontrakcie, odezwali się pracownicy Microsoftu, którzy nie chcą być współwinnymi “zwiększania śmiertelności” przez Departament Obrony USA. O swoim rozczarowaniu napisali na Twitterze.

Kontrakt Microsoftu z CIA ma na celu wprowadzenie amerykańskie technologii wojskowej we współczesną erę. Jego nazwa to Joint Enterprise Defense Infrastructure, w skróce JEDI.

Zobacz też: Akcje Spotify rosną o ponad 18% w odpowiedzi na wzrost liczby płatny subskrybentów

Microsoft nie przejął się protestem pracowników i zamierza kontynuować współpracę z agencjami wojskowymi Stanów Zjednoczonych. Zapowiedział natomiast, że pracownicy mogę prosić o przeniesienie do innych projektów. Jednakże może to być wyzwaniem, ponieważ operacje w centrach danych mogą obejmować dziesiątki tysięcy pracowników.

Akcje Microsoft wyznaczają ATH na poziomie 145,67

Notowania cen akcji Microsoft na Cboe przez ostatnie miesiące poruszały się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowił szczyt przy 142,37. Od dołu strefa wsparcia wypada natomiast w okolicach 132 – 133. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, otwarcie obecnego tygodnia luką wzrostową wskazuje na wybicie z ruchu bocznego. Cena od piątkowego zamknięcia do maksimów z pierwszego kwadransa sesji urosła o 3,5%.

Notowania cen akcji Microsoft MSFT
Notowania cen akcji Microsoft MSFT


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here