Naga MarketsMicrosoft może okazać się okazją, Facebook pułapką - twierdzi Jim CramerWe wtorek, gospodarz programu „Mad Money”, Jim Cramer z CNBC przyjrzał się spadającym akcją spółek technologicznych. Według niego, część z nich może być okazją, ale część z nich to pułapka na kupujących. Według niego warto przyglądać się gigantowi oprogramowania Microsoft, zaś uważać na spadające noże w przypadku akji Facebooka

  • W swoim programie, Cramer mówi, że inwestorzy mają „ogromną okazję do kupna”
  • Według niego ostatni spadek akcji technologicznych stanowi warty uwagi moment zakupowy
  • Nie wszystkie spółki jednak nadają się do kupowania, ostrzega m.in. przed Facebookiem
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Ostatni spadek akcji Microsoftu stworzyło okazję dla inwestorów

Jim Cramer z CNBC, prowadzący program „Mad Money” powiedział we wtorek, że jego zdaniem ostatnie osłabienie akcji Microsoftu stworzyło korzystną sytuację dla inwestorów. Wiele akcji spółek technologicznych przeceniło się w ciągu ostatnich dni, jednak nie wszystkie zasługują na to, aby się na nich koncentrować.Według niego, ludzie powinni być bardziej ostrożni w przypadku Facebooka mimo, iż akcje faktycznie są w stanie nadrobić ostatnie spadki. Dla przypomnienia: strony Facebook, WhatsApp i Instagram padły w poniedziałek powodując spadek ponad 5 procent akcji giganta portalu społecznościowego. Awaria portali trwała ponad 6 godzin, co sprawiło, że była to jedna z najpoważniejszych awarii ubiegłych lat.

wykres Kurs akcji Microsoft H1 06.10.2021
Kurs akcji Microsoft H1 06.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wracając jednak do programu „Mad Money”. Jim Cramer zauważył na wizji, że Microsoft właśnie podniósł cenę swojego Office 365, a „25-punktowy spadek akcji dał ogromną okazję do kupna„.

Wtorkowa sesja była pozytywnym dniem dla spółek technologicznych o dużej kapitalizacji, dając okazje nie tylko Microsoftowi do odrobienia części spadku. Gigant streamingu Netflix wzrósł o 5,2%, podczas gdy spółka matka Google Alphabet wzrosła o prawie 1,8%, Apple o 1,4% a akcje Amazon wzrosły o 0,98%.

Wobec spółki Facebook Jim Cramer jest jednak ostrożny. Cramer powiedział, że jego zdaniem inwestorzy muszą być ostrożni z akcjami Facebooka, pomimo faktu, że akcje odbiły się we wtorek.

invest

– Nadszedł czas, aby Facebook mógł udowodnić, że nadal należy do klubu najsilniejszych spółek, także poprzez podejmowanie rzeczywistych wysiłków w celu ochrony bezpieczeństwa swoich użytkowników. Myślę, że spółka może wyjść z kłopotów, ale dopóki co musimy być bardziej ostrożni – dodał.

Akcje Facebooka zatrzymały się na 200-dniowej średniej
Akcje Facebooka zatrzymały się na 200-dniowej średniej

Autor poleca również:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here