Naga MarketsMicrosoft Corp. zgodził się na zakup GitHub Inc., repozytorium kodu popularnego wśród wielu programistów. Do ogłoszenia transakcji może dojść dziś w późniejszych godzinach, tak wynika z relacji kilku anonimowych źródeł powiązanych ze sprawą.

GitHub zgodził się na kupno przez Microsoft zamiast wejścia na giełdę w dużej części dlatego, że właścicielom zaimponowała osoba prezesa MS. Satya Nadella pełni funkcję CEO Giganta z Redmont od 2014 roku, gdy zastąpił Steva’a Ballmera. Jak na razie nie jest znana kwota zakupu firmy. Ostatnia waluacja GitHuba pochodzi z 2015 roku, wtedy spółka była wyceniania na 2 mld USD.

Sprzedaż GitHuba była już właściwie pewna od dłuższego czasu. Spółka od 9 miesięcy starała się znaleźć nową osobę na stanowisko prezesa. Dotychczas nie udało się jej również osiągnąć zysku.

Zakup firmy wspomoże działalność Microsoftu, który coraz bardziej polega na oprogramowaniu open source. Już teraz MS jest jednym z podmiotów oferujących największy wkład w repozytoria udostępniane na GitHub. Przejęcie pozwoli skonsolidować działania spółki. Jak na razie ani Microsoft, ani GitHub nie komentuje pojawiających się doniesień.

GitHub nigdy nie radził sobie dobrze pod względem finansowym, jednak strata w zeszłym roku była większa niż kiedykolwiek. Tylko w pierwszych trzech kwartałach minionego roku spółka zanotowała 66 mln USD straty. I to mimo przychodów w wysokości 98 mln USD.

To właśnie projekt Microsoftu miał największą liczbę współtwórców na GitHub w 2017 roku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here