Zwracanie gotówki akcjonariuszom poprzez wypłatę dywidendy nie jest priorytetem wielu spółek technologicznych, które zazwyczaj inwestują swoją gotówkę w generowanie większego wzrostu.

Mimo to wciąż można znaleźć kilka czołowych spółek technologicznych, które wypłacają rosnące dywidendy każdego roku, co czyni je korzystnym elementem każdego portfela emerytalnego. Spółki te zazwyczaj oferują połączenie wzrostu kapitału z przyzwoitym dochodem kwartalnym.Oto spojrzenie na dwie akcje technologiczne, które wypłacają stale rosnące dywidendy, co czyni je dobrym dodatkiem do Twojego portfela emerytalnego:

1. Microsoft

Wybierając akcje wysokiej jakości do swojego portfela emerytalnego, jednym z najważniejszych czynników jest stabilność dochodu z dywidendy zarówno w dobrych, jak i złych czasach. Microsoft (NASDAQ:MSFT) jest jedną z akcji, która idealnie pasuje do tego typu inwestycji.

Microsoft wykres tygodniowy

Microsoft – wykres tygodniowy

Wielu inwestorów mylnie uważa Microsoft za firmę czysto technologiczną, która bardzo szybko się rozwija. Jeśli jednak przyjrzeć się jej nieco bliżej, firma ta ma również wspaniałe walory dochodowe. Microsoft ma doskonałe osiągnięcia, jeśli chodzi o wynagradzanie inwestorów.

W ciągu ostatnich pięciu lat Microsoft zapewniał około 9,4% wzrost wypłat rocznie, dzięki niskiemu wskaźnikowi wypłat i silnej działalności podstawowej. W zeszłym miesiącu Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) ogłosił ogromną, 11% podwyżkę wypłaty, zwiększając kwartalną dywidendę na akcję do 0,62 dol. Wraz z podwyżką dywidendy, Microsoft ogłosił również plan skupu akcji własnych o wartości 60 miliardów dolarów, co jest kolejnym sposobem na wynagrodzenie inwestorów poprzez zmniejszenie swobodny przepływ spółki.

invest

Zysk z dywidendy w wysokości 1% dla (NASDAQ:MSFT) może wydawać się zbyt mizerny dla wielu inwestorów, ale nie zapominajmy, że Microsoft wciąż się rozwija, oferując jednocześnie duży potencjał wzrostu. Uwzględniając wypłaty dywidendy, (NASDAQ:MSFT) zapewnił 411% całkowitego zwrotu w ciągu ostatnich pięciu lat.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości ta spółka z siedzibą w Waszyngtonie będzie nadal zwiększać swoje wypłaty, ponieważ jej tempo wzrostu będzie się utrzymywać. W czasie pandemii wzrósł popyt na usługi chmurowe generujące ogromne zyski.

Jeśli inwestujesz z myślą o emeryturze, musisz znaleźć firmy takie jak Microsoft, aby mieć je w swoim portfelu. To są giganci, którzy mają siłę, aby bronić swoich firm i płacić inwestorom do końca życia.

2. Texas Instruments

Texas Instruments Incorporated (NASDAQ:TXN), gigant technologiczny produkujący produkty elektroniczne, w tym chipy wykorzystywane w wielu różnych branżach, to kolejna solidna spółka, którą można dodać do swojego portfela inwestycyjnego.

Firma z siedzibą w Dallas ma dziesiątki tysięcy produktów i ponad 100.000 klientów, którzy produkują wszystko, od telefonów po sprzęt wojskowy. Ta rozległa oferta pozwala oddzielić przychody spółki od cyklicznej natury przemysłu chipowego, czyniąc z firmy niezawodny generator dochodu.

Dywidendy spółki rośną od 18 lat. Przy rocznej stopie dywidendy wynoszącej około 2,38%, TI wypłaca obecnie kwartalnie 1,15 dol. na akcję, co oznacza wzrost o 26% rocznie od 2004 roku.

Texas Instruments wykres tygodniowy

Texas Instruments – wykres tygodniowy

Przy wskaźniku wypłaty dywidendy na poziomie nieco ponad 60%, TI jest w idealnej sytuacji, aby podnosić dywidendę w przyszłości. Ponadto, długoterminowe perspektywy wzrostu spółki są jasne, biorąc pod uwagę ilość elektroniki dodawanej do samochodów i maszyn.

Artykuł ukazał się oryginalnie na: https://pl.investing.com/analysis/dwie-akcje-technologiczne-ktore-oferuja-zyski-i-wzrost-kapitalu-200247865Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here