Microsoft, gigant branży informatycznej i Enterprise Ethereum Alliance (EEA), firma zajmująca się tworzeniem standardów i specyfikacji dla użytkowników biznesowych współdziałających z technologia ethereum nawiązały współpracę w celu dostarczenia głównym dostawcom technologii blockchain projekt, dzięki któremu firmy będą mogły projektować i tworzyć odpowiednie rodzaje tokenów spełniające ich indywidualne potrzeby.
Standaryzowany token kluczem przeprowadzenia rewolucji ekonomicznej
Dyrektor wykonawczy EEA, Ron Resnick wyjaśnił, że jest to otwarty projekt, w skład którego wejdą warsztaty oraz repozytorium GitHub, gdzie wyniki i dane testowe mogą być powiązane z istniejącymi wdrożeniami tokenów w różnych sieciach blokchainowych.
– Robimy to dla większego, wspólnego dobra. Standaryzacja tokenów we wszystkich sieciach może być kluczem do jednej z największych możliwości ekonomicznych we współczesnej historii – dodał Resnick.
Jeden szablon dla różnych tokenów
Marley Gray, główny architekt Microsoftu, który wpadł na ten pomysł, przyznał w rozmowie z Coindesk, że “ideą jest wykorzystanie warsztatów z ludźmi biznesu do opisania tokena, który całkowicie spełnia ich wymagania biznesowe. Ten token sam w sobie składa się z komponentów nadających się do ponownego użycia, więc inna grupa może użyć tych samych komponentów do zdefiniowania nieco innego tokena bez ponownego definiowania wszystkich rzeczy, które robiła początkowa grupa.”
Wygląda więc na to, że Microsoft i EEA zamierzają stworzyć swego rodzaju szablon umożliwiający późniejsze tworzenie spersonalizowanych tokenów bez konieczności projektowania ich od podstaw. Szablon będzie dawał firmom możliwości wyboru poszczególnych cech tokenu takich jak m.in. możliwość wymiany bądź brak możliwości wymiany; możliwość zbycia bądź brak możliwości zbycia; możliwość dzielenia bądź brak możliwości dzielenia i wiele więcej. Firmy będą musiały jedynie wybrać spośród dostępnych funkcji dzięki czemu tokeny bedą w pewien sposób ustandaryzowane, choć w praktyce każdy z nich będzie inny.
Co ciekawe, w rezultacie firmy dostaną narzędzie, dzięki któremu będą miały możliwość tworzenia tokenów wizualnie przy użyciu narzędzia projektowego “przeciągnij i upuść”, które nie wymaga pisania żadnego kodu.
Ponadto, Gray powiedział, że jego zespół badał sposoby wykorzystania GitHub, tak aby te pewne wymagania biznesowe mogły być dopasowane do przechowywanych metadanych i “mapowane” do konkretnych implementacji blockchainów.
Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.