Naga MarketsLogo MicrosfotuMicrosoft, gigant branży informatycznej i Enterprise Ethereum Alliance (EEA), firma zajmująca się tworzeniem standardów i specyfikacji dla użytkowników biznesowych współdziałających z technologia ethereum nawiązały współpracę w celu dostarczenia głównym dostawcom technologii blockchain projekt, dzięki któremu firmy będą mogły projektować i tworzyć odpowiednie rodzaje tokenów spełniające ich indywidualne potrzeby. 


Standaryzowany token kluczem przeprowadzenia rewolucji ekonomicznej 

Dyrektor wykonawczy EEA, Ron Resnick wyjaśnił, że jest to otwarty projekt, w skład którego wejdą warsztaty oraz repozytorium GitHub, gdzie wyniki i dane testowe mogą być powiązane z istniejącymi wdrożeniami tokenów w różnych sieciach blokchainowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Robimy to dla większego, wspólnego dobra. Standaryzacja tokenów we wszystkich sieciach może być kluczem do jednej z największych możliwości ekonomicznych we współczesnej historii – dodał Resnick.

Jeden szablon dla różnych tokenów

Marley Gray, główny architekt Microsoftu, który wpadł na ten pomysł, przyznał w rozmowie z Coindesk, że “ideą jest wykorzystanie warsztatów z ludźmi biznesu do opisania tokena, który całkowicie spełnia ich wymagania biznesowe. Ten token sam w sobie składa się z komponentów nadających się do ponownego użycia, więc inna grupa może użyć tych samych komponentów do zdefiniowania nieco innego tokena bez ponownego definiowania wszystkich rzeczy, które robiła początkowa grupa.”

Wygląda więc na to, że Microsoft i EEA zamierzają stworzyć swego rodzaju szablon umożliwiający późniejsze tworzenie spersonalizowanych tokenów bez konieczności projektowania ich od podstaw. Szablon będzie dawał firmom możliwości wyboru poszczególnych cech tokenu takich jak m.in. możliwość wymiany bądź brak możliwości wymiany; możliwość zbycia bądź brak możliwości zbycia; możliwość dzielenia bądź brak możliwości dzielenia i wiele więcej. Firmy będą musiały jedynie wybrać spośród dostępnych funkcji dzięki czemu tokeny bedą w pewien sposób ustandaryzowane, choć w praktyce każdy z nich będzie inny.

Co ciekawe, w rezultacie firmy dostaną narzędzie, dzięki któremu będą miały możliwość tworzenia tokenów wizualnie przy użyciu narzędzia projektowego “przeciągnij i upuść”, które nie wymaga pisania żadnego kodu.

Ponadto, Gray powiedział, że jego zespół badał sposoby wykorzystania GitHub, tak aby te pewne wymagania biznesowe mogły być dopasowane do przechowywanych metadanych i “mapowane” do konkretnych implementacji blockchainów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs Bitcoina, Ethereum, Ripple, Stellar i innych – analiza 17.04.2019 r.
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 17 kwietnia 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here