Naga MarketsCzy chmura pomoże akcjom Microsoft? |Creative Commons License, Author: theaucitron

Czwartek będzie najważniejszym dniem tego tygodnia na Wall Street z uwagi na publikacje wyników finansowych wielu dużych spółek z branży technologicznej. Wśród nich będzie Microsoft, który w ostatnich latach odzyskał blask dzięki prężnie rozwijającemu się sektorowi chmur obliczeniowych (cloud comuting).


Notowania Microsoftu znajdują się w okolicy historycznych maksimów wypadających przy poziomie 64 USD. Ostatnie dwie zdecydowanie popytowe świece wskazują, że po przejściowej konsolidacji w okolicy poziomu 62 USD inicjatywa ponownie zaczęła się przechylać na stronę byków. Za scenariuszem re-testu ostatnich szczytów przemawia również fakt, że od połowy 2016 roku kontynuowany jest dosyć dynamiczny ruch wzdłuż linii trendu wzrostowego. Co więcej, dalej patrząc z perspektywy średnioterminowej mamy do czynienia ze złotym krzyżem – jest to wyraźny sygnał wskazujący na dominację strony popytowej, który polega na tym, że krótkoterminowa średnia krocząca utrzymuje się powyżej długoterminowej. Jeśli jednak doszłoby do pogorszenia sentymentu wokół notowań Microsoftu, to najbliższym wsparciem powinna być linia trendu wzrostowego, która obecnie mniej więcej zbiega się z 50-dniową średnią (kolor czarny). Zejście poniżej tego poziomu oznaczałoby utworzenie nowego niższego dołka, co mogłoby otworzyć drogę do ewentualnej większej korekty.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Koncern założony przez Billa Gatesa opublikuje wyniki za IV kwartał we czwartek, już po dzwonku kończącym sesję na nowojorskiej giełdzie. Konsensus zakłada, że EPS wyniesie 0,78 USD, czyli tyle samo, co w analogicznym okresie w 2015 roku. Z kolei przychody powinny ukształtować się na poziomie 25.26 mld USD. Spółka w ostatnich 9 kwartałach przewyższała lub nie zawodziła rynkowych oczekiwań, co pchnęło jej notowania na historyczne szczyty. Najważniejszym punktem czwartkowego sprawozdania Microsoftu powinny być dane nt. rozwoju sektora związanego z przetwarzaniem w chmurze (cloud computing) – flagowym produktem spółki w tej dziedzinie jest platforma Azure.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here