Naga MarketsLogo MicrosfotuObywatel Ukrainy i zarazem były pracownik Microsoftu został skazany na dziewięć lat więzienia. IRS – amerykańska skarbówka – określa jego sprawę jako „pierwszą w USA z zakresu podatkowego dot. bitcoina”. Do wyłudzenia środków miał użyć usługi Bitcoin mixer (mieszarki BTC).

  • IRS zajął się sprawa byłego pracownika Microsoftu, który był posądzany o kradzież ponad 10 milionów USD od ex-pracodawcy.
  • Teraz oskarżony trafi na dziewięć lat do więzienia.
  • Wcześniej próbował ukryć skradzione środki za pomocą BTC.

Bitcoin pod lupą IRS, były pracownik Microsoftu i 10 mln USD

Były inżynier firmy Microsoft został skazany na dziewięć lat więzienia za kradzież ponad 10 milionów USD od swojego byłego pracodawcy. Środki ukradł w formie cyfrowej, w tym kartach podarunkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Volodymyr Kvashuk, 26-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Waszyngtonie, wykorzystał tożsamości swoich współpracowników do kradzieży, a następnie sprzedaży kart podarunkowych – sprawiając tym wrażenie, że za oszustwo odpowiadali jego współpracownicy.

Kvashuk wykorzystał również usługę mieszania bitcoinów (BTC), aby jeszcze bardziej utrudnić dotarcie do jego osoby. W czasie śledztwa powiedział, że kryptowaluty warte 2,8 miliona USD, które przeszły przez jego konta, zostało wysłane od krewnego. Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych:

„W ciągu siedmiu miesięcy nielegalnej działalności Kvashuka na jego konta bankowe i inwestycyjne przelano około 2,8 miliona USD w bitcoinie. Następnie złożył on fałszywe zeznania podatkowe, twierdząc, że bitcoiny były prezentem od krewnego”.

Kvashuk pracował w firmie Microsoft od sierpnia 2016 r. do czerwca 2018 r.

Według agenta specjalnego Internal Revenue Service (IRS), Ryana Kornera, wyrok jest „pierwszą w kraju sprawą związaną z bitcoinem, która zawiera element podatkowy”. Agent zapewnił, że wyrok podkreśla “rosnące wyrafinowanie działu karnego agencji w identyfikowaniu niezgłoszonych transakcji dot. kryptowalut”.

– Mówiąc najprościej, dzisiejszy wyrok dowodzi, że nie możesz kraść pieniędzy przez Internet i myśleć, że bitcoin pomoże ci zatuszować Twoje przestępcze działania – dodał.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Winny 18 przestępstw

Kvushuk został uznany winnym 18 federalnych przestępstw, w tym sześciu zarzutów dot. prania brudnych pieniędzy i dwóch przypadków złożenia fałszywych zeznań podatkowych. Ukrainiec wykorzystał skradzione fundusze do zakupu domu nad jeziorem o wartości 1,6 miliona USD i pojazdu Tesli o wartości 160 000 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here