Naga Marketsmicrofot bitcoinGigant rynku IT – Microsoft – dołącza do grona globalnych spółek, które dają swoim użytkownikom możliwość płatności za poszczególne produkty i usługi w wirtualnych walutach. Bitcoin został oficjalnie jedną z form, dzięki której uregulujemy należności za pobierane gry, aplikacje, treści i inne multimedia.


Microsoft coraz bardziej otwarty?

W ostatnich miesiącach możemy zauważyć, że dosyć betonowa polityka Microsoftu zaczyna się zmieniać. Nie dość, że wprowadził Office’a na platformy konkurencji i próbuje coraz śmielej wspierać projekty open-source, to dodatkowo wykonał ukłon w stronę społeczności kryptowalutowej.

Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mogą obecnie korzystać z Bitcoina, aby doładować swoje konta w usługach Microsoftu. Środki następnie mogą być wykorzystywane do zakupu muzyki, filmów, gier i innych aplikacji współdziałających z Windowsem, Windows Phonem oraz Xboxem. Jak się jednak okazuje bezpośrednie płatności cały czas nie są możliwe.

Eksperyment czy wdrażanie nowej usługi?

Jak na razie nie wiadomo czy Microsoft po prostu testuje nowe, potencjalne rozwiązania, czy też przygotowuje się do uruchomienia płatności w BTC dla wszystkich swoich użytkowników.

Niezależnie od tego jakie są zamiary twórców Windowsa trzeba przyznać jedno. Wdrożenie uważanej przez podmioty finansowe za nielegalną, eksperymentalną i niebezpieczną kryptowaluty pokazuje, że Microsoft podąża z duchem czasu, nie chcąc pozostawać w tyle.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here