Naga Markets4 sierpnia 2013

Ciekawą sytuację można zaobserwować na akcjach Microsoftu. Na tygodniowym wykresie Ichimoku widać jak linia Kijun (niebieska), która stanowi silne wsparcie obroniła się po dużych spadkach z 19 lipca. Kolejna świeca również nie zdołała zamknąć się poniżej, natomiast ostatnia świeca jest popytowa i może świadczyć o powrocie byków na rynek.

Dodatkowo spadki zostały zatrzymane przez 50% zniesienia fali wzrostowej trwającej od początku roku. Chmura Ichimoku jest wzrostowa, linia Kijun również nachylona do góry co dodatkowo przemawia za wzrostami.

 

Microsoft - 50% zniesienia wzrostów obronione. Możliwe wzrosty

 

Patrząc na wykres dzienny widać, że cena znajduje się w chmurze, ale jej dolne ograniczenie: Senkou Span B, działa świetnie jako wsparcie. Wydaje się, że na podstawie wykresy tygodniowego można tutaj pokusić się o transakcję. Stop loss znajdowałby się poniżej minimum i wynosił około 90 punktów, natomiast pierwszy cel byłby 360 punktów wyżej na zamknięciu luki.

Spółka oczywiście jest w trendzie wzrostowym co pozwala szukać celu kolejnego celu powyżej maksimum z 16 lipca, czyli ponad 500 punktów wyżej. Daje to całkiem dobry stosunek zysku do ryzyka.

Ostrożne zagranie powinno być dopiero po wyjściu z chmury i potwierdzeniu sygnały przez Ichimoku.

 

Microsoft - 50% zniesienia wzrostów obronione. Możliwe wzrosty

 

Ogromny wybór ponad 400 CFD na akcje z 8 państw świata znajdziecie u brokera GKFX
Duży wybór jest również u polskich brokerów: BRE Forex ECN oraz Noble Markets
CFD na wszystkie 20 spółek z WIG20 znajdziecie w BossaFX
Przewagą CFD na akcje nad zwykłymi akcjami jest możliwość kupowania akcji za 20x więcej niż mamy środków na koncie dzięki dźwigni finansowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here