Naga MarketsMicron Technology to jeden z największych producentów różnego rodzaju półprzewodników, od pamięci flash do dysków twardych. Wprowadzenie w ostatnim czasie produktów nowej technologii przełożyło się na wydatną poprawę wyników koncernu pchając jego notowani w okolicę szczytów sprzed trzech lat, po czym doszło do dosyć gwałtownego cofnięcia. Powstaje więc pytanie, czy jest to zapowiedź większej korekty, czy też okazja do podłączenia się do wielomiesięcznego trendu.


Notowania spółki od kwietnia ubiegłego roku zyskały prawie 20 USD. Rajd wyraźnie wyhamował w okolicy poziomu 32,90 USD — kupujący dwukrotnie bez powodzenia atakowali tę barierę. W efekcie może się tworzyć formacja podwójnego szczytu sugerująca korektę dotychczasowej sekwencji wzrostowej. Niemniej obecnie trwa obrona linii trendu, która jak na razie dobrze się sprawdzała jako wsparcie.

Co więcej, ostatnia dzienna świeca zamknęła się stosunkowo długim dolnym knotem, co może oznaczać wzrost aktywności strony popytowej. Pomyślny test tej bariery powinien zachęcać do przyłączenia się do kupujących z celem na ostatnie szczyty, a dalej w kierunku maksimów z 2014 roku wypadających przy 36,65 USD. Jeśli jednak podaż utrzyma inicjatywę, to kolejnym poziomem wartym uwagi powinna być 150-okresowa średnia krocząca znajdująca się obecnie w okolicy 26,70 USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Domy maklerskie w przeważającej większości są bardzo pozytywnie nastawione do dalszych perspektyw spółki. Na 28 rekomendacji, aż 24 to “kupuj”, podczas gdy 4 to “trzymaj”. Co istotne żadna z instytucji nie zaleca sprzedaży akcji Micron Technology. Warto też zaznaczyć, że jedynie 4,9% dostępnych na rynku walorów firmy było wykorzystane w ostatnim czasie do transakcji krótkiej sprzedaży (przynosi ona zyski inwestorom w przypadku spadku kursu), co świadczy o stosunkowo niewielkiej aktywności niedźwiedzi. Ponadto średnia cena prognoz dla ceny akcji koncernu wynosi 43,10 USD, czyli o ponad 44% więcej niż wynosi ich obecna wycena rynkowa.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here