Naga MarketsInstytucjonalna ekspozycja na kryptowaluty poprzez instrumenty pochodne kontynuowała swój wzrost w drugim kwartale. Potwierdza to między innymi nowy mikro kontrakt terminowy na bitcoina (BTC) uruchomiony przez CME Group, który odnotował znaczny skok zainteresowania w pierwszych dwóch miesiącach handlu.

  • CME oferuje kontrakty futures na bitcoina od 2018 roku
  • Standardowy instrument to jednak równowartość 5 BTC, kontrakt mikro odpowiada natomiast dziesiątej części całego bitcoina
  • W przeciągu dwóch miesięcy inwestorzy dokonali zakupu ponad 1 mln nowych kontraktów amerykańskiej giełdy z Chicago

Micro Bitcoin CME futures zyskują na popularności

Od momentu uruchomienia 3 maja, kontrakt futures Micro Bitcoin CME przekroczył już 1 milion kontraktów w obrocie, ogłosił na początku tego tygodnia rynek instrumentów pochodnych z siedzibą w Chicago. Tim McCourt, dyrektor wykonawczy CME powiedział, że nowy produkt jest popularny wśród instytucji i daytraderów, którzy chcą zabezpieczyć swoje ryzyko związane z ceną spot bitcoina.Kontrakt mikro o wartości 0,1 BTC jest jedną dziesiątą wielkości pełnego BTC. Dla porównania, główna jednostka kontraktu futures na bitcoina w CME wynosi 5 BTC, stanowiąc o wiele wyższą barierę wejścia dla inwestorów detalicznych.

– Widzieliśmy większy wolumen instytucjonalny niż przewidywaliśmy co pokazuje, że czas był odpowiedni dla mniejszego kontraktu na BTC – powiedział Brooks Dudley, globalny szef cyfrowych aktywów w ED&F Man Capital Markets.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rynek instrumentów pochodnych BTC z większymi odpływami i z większą aktywnością

Instytucje zmniejszyły swoją długoterminową ekspozycję na BTC i inne kryptowaluty podczas ostatniej korekty, z odpływami wynoszącymi łącznie 79 milionów dolarów w zeszłym tygodniu, zgodnie z danymi CoinShares. W przypadku BTC, nowo upłynniane monety są przejmowane przez HODL-erów, którzy pozostają przekonani o długoterminowych perspektywach swojej inwestycji.

Większa aktywność na rynku instrumentów pochodnych sugeruje, że traderzy zabezpieczają swoje pozycje i spekulują na krótkoterminowych ruchach kierunkowych BTC. Chociaż handel instrumentami pochodnymi zwiększył instytucjonalną ekspozycję na bitcoina, stał się również źródłem stresu dla posiadaczy na rynku fizycznym. Jak wynika z danych rynkowych, piątkowe wygasanie kontraktów w ETH i BTC o wartości 6 miliardów dolarów stworzyło znaczne tarcia na rynku, z niektórymi traderami oczekującymi ekstremalnej zmienności.

Wysoka zmienność została odnotowana w drugiej połowie ubieghłego tygodnia, a cena BTC spadła o 13,6% między 24-26 czerwca.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lpp | kurs funta | wartość złotówki | kursy kryptowalut wykres | pko akcje | notowanie pgnig | ccc kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here