Naga MarketsMichał Gembicki (Klabater): Wyniki za III kw. pokazują, że warto stawiać na własne produkcjeNotowana na rynku NewConnect spółka Klabater opublikowała w piątek 13 listopada wyniki za III kwartał 2020 roku. Spółka wypracowała 1,157 mln zł przychodu oraz 0,11 mln zysku netto w raportowanych miesiącach. Wzrost przychodów ze sprzedaży był większy o 143% w porównaniu z analogicznym okresem z poprzedniego roku. Czy jest to jedynie efekt pandemii, czy może spółka dopiero się rozpędza? O wynikach i planach spółki Klabater, a także o tym jak zmienił się rynek gamingowy Comparic24.tv rozmawia z Michałem Gembickim, prezesem zarządu Klabater S.A.

  • Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w trzecim kwartale 2020 roku wyniosły 1,16 mln zł.
  • Spółka wypracowała również zysk brutto ze sprzedaży – w III kwartale 2020 roku wyniósł on 740 tys. zł i był wyższy od osiągniętego w roku 2019 w analogicznym okresie o 77%.
  • Zysk netto plasował się na poziomie 0,11 mln zł

Te artykuły również Cię zainteresują

Michał Gembicki z Klabater o powodach dobrych wyników w III kwartale

W rozmowie z Comparic24.tv prezes zarządu Klabater, Michał Gembicki, przyznaje, że jednym z głównych powodów osiągnięcia w III kwartale zadowalających wyników przychodowych była realizacja założonych już wcześniej strategii.

W zeszłym roku nie mieliśmy jeszcze w katalogu żadnych własnych gier i dopiero w październiku 2019 roku wydaliśmy własną produkcje, a teraz widać jaki ma to wpływ na wyniki. W tym momencie posiadamy w katalogu dwie gry i to właśnie one przełożyły się na duży wzrost przychodów. Większa część naszej marży pochodziła ze sprzedaży gier własnych.

Zdaniem Gembickiego pokazuje to, że warto stawiać na własne produkcje oraz że posiadają one bardzo długi cykl sprzedaży. Z perspektywy długookresowej stanowią stabilizujące dla firmy źródło przychodów.

Zobacz również: Klabater S.A.: This is the Zodiac Speaking po debiucie na Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC

– Wzięliśmy udział w licznych promocjach i wyprzedażach, aktywnie promując posiadany przez nas katalog gier. Back katalog to dla naszej spółki bardzo znaczący element struktury przychodów wpływający na stabilizację osiąganych wyników – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

Na NewConnect notowania spółki w szczytowym momencie zyskiwały od marcowych dołków około 191%. Po korekcie obserwowanej od końca sierpnia część zysków została zniesiona, odbicie od koronawirusowych minimów nadal posiada jednak zasięg około 80%.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here