Naga Markets
Michael Saylor wieszczy koniec bessy, a MicroStrategy dokupuje kolejne Bitcoiny
Michael Saylor, Micro Strategy. Źródło: YouTube, CNBC

MicroStrategy dokupuje kolejne Bitcoiny, a Michael Saylor zapowiada, że kryptowaluta osiągnęła już swoje dno i w ciągu 4 lat wróci powyżej 60 tys. USD. Ponadto MicroStrategy szykuje się do kolejnego rynku byka, dlatego przerwach do zakupów rozwija sieć Lightning, aby być gotowym na oczekiwaną przez siebie hossę.

Bitcoin nie przestaje być oczkiem w głowie MicroStrategy

Niedawno, bo 20 września znany maksymalista Bitcoina Michael Saylor poinformował, iż MicroStrategy dokonało zakupu kolejnych 301 Bitcoinów po średniej cenie 19 851 dolarów za sztukę, a teraz  co daje sumaryczną wielkość transakcji na poziomie niemal 6 milionów dolarów. To wszystko sprawiło, że spółka posiada obecnie już 130 tysięcy BTC.Teraz prezes firmy Michael Saylor zapowiada zbliżającą się hossę oraz jest przekonany, że w następnej dekadzie jeśli Bitcoin dorówna kapitalizacji rynkowej złota, to powinien kosztować nawet 500 tys. USD.

W oczekiwaniu na upragnioną hossę MicroStrategy rozwija sieć Lightning, czyli protokół służący szybkim i wygodnym płatnościom w sieci Bitcoin.

– Budujemy portfele Lightning, które przysłużą się przedsiębiorstwom. Załóżmy, że firma będzie chciała nagrodzić swoich pracowników, dzięki nam będzie mogła to zrobić w ciągu kilku chwil, a w razie potrzeby użyć naszych rozwiązań, jako ochrony przed atakami hakerskimi –  powiedział Saylor.

– Jesteśmy zainteresowani cyberprzestrzenią i kontynuujemy rozpowszechnianie Bitcoina. Zamierzamy wykorzystać nasze umiejętności w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw – dodał.

Saylor dodał, że na podstawie wybranych przez siebie średnich kroczących BTC, które obserwował przez ostatnie 4 lata, kryptowaluta osiągnęła już swoje dno poniżej 20 tys. USD.

Notowania BTC/USD na dzień 22.09.2022 r. Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD na dzień 22.09.2022 r. Źródło: TradingView

– Następnym przystankiem Bitcoina będzie zastąpienie złota – powiedział Saylor.

XTB

Pomimo narracji zwolenników BTC, że moneta może być traktowana jako zabezpieczenie przed inflacją, kryptowaluty cechuje rekordowa zmienność i należą do najbardziej ryzykownych aktywów, co widzimy po zachowaniu BTC w tym roku i jego wyprzedaży sięgającej względem ATH z listopada 2021 r.

Saylor nie zraża się postępująca wyprzedażą, twierdząc, że posiada około 17 732 Bitcoinów, które miał kupić za około 9500 USD dwa lata temu.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here