Naga Markets
Michael Saylor porównał sieć Ethereum do LUNY
Michael Saylor

Znany ewangelista Bitcoina Michael Saylor kolejny raz zaatakował Ethereum, tym razem porównując największą platformę smart kontraktów do upadłej kryptowaluty LUNA. Powodem ataku była wrześniowa migracja łańcucha z Proof of Work na Proof of Stake oraz kolejne modernizacje związane z aktualizacją The Merge.

  • Saylor sugeruje, że Ethereum może w przyszłości zmierzyć się z podobnym scenariuszem co LUNA
  • Znany ewangelista Bitcoina krytykuje wszystkie monety oparte na algorytmie Proof of Stake, wskazując, że są one mniej bezpieczne
  • Na jakiej podstawie Saylor wysuwa swoje zarzuty i czy może mieć choć trochę racji?
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Czy Ethereum pęknie jak LUNA?

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy znany z inwestycji funduszy firmy w Bitcoina kolejny raz dał wyraz swojego uwielbienia najstarszej kryptowalucie, jednak przy okazji oberwało się jej konkurentowi ETH.W środowym wpisie na Twitterze Saylor chwalił Bitcoina, podkreślając jego stabilność, wytrzymałość, bezpieczeństwo, a także rosnącą wydajność dzięki opartą o algorytm Proof of Work i technologię ASIC.

Choć w przypadku 75% spadku ceny od ATH wytrzymałość BTC może być kwestionowana, tak znacznie większą uwagę skupiła druga część wpisu, traktująca o braku efektywności, kruchości oraz ryzyku, jakie przyjęło na siebie Ethereum, przechodząc we wrześniu na Proof of Stake.

Saylor podał także link do Matthew R. Krattera, który przekonuje, że stabilność sieci Ethereum zależy od stakowanych monet, które, choć generują nagrody, nie mogą być w każdej chwili wyciągnięte, a to rodzi obawę, że w przypadku potężnego kryzysu, awarii, lub innego niespodziewanego wydarzenia inwestorzy nie będą mogli nic zrobić.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Krattera podkreśla, że jeśli cena będzie dalej spadać, użytkownicy będą stopniowo wycofywać swoje monety, aż w końcu może dojść do paniki, która uniemożliwi ten proces i wywoła krach całej sieci.

Obserwator rynku wezwał także regulatorów do przyjrzenia się wszystkim sieciom PoS, takim jak Cardano i Ethereum, aby określić, czy są one zagrożone “ryzykiem katastrofalnych implozji, jak miało to miejsce w przypadku projektu LUNA.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj