Naga MarketsMichael Saylor (MicroStrategy) o bitcoinie: Podmioty, które kontroluję posiadają 111 tys. BTC
Michael Saylor, szef MicroStrategy

Dyrektor generalny notowanej na Wall Street spółki MicroStrategy, Michael Saylor, poinformował na Twitterze, że kontrolowane przez niego podmioty nabyły w sumie 111 tysięcy bitcoinów i do tej pory nie sprzedały ani jednego z nich. Wpis był między innymi odpowiedzią na wcześniejszą publikację Elona Muska, który sugerował, że „Tesla posiada diamentowe ręce” (nie sprzedaje BTC pomimo środowego krachu)

111 tysięcy bitcoinów (BTC) w portfelu Michaela Saylora i MicroStrategy

Michael Saylor w krótkim wpisie na Twitterze nie sprecyzował, które podmioty posiadają 111 tys. BTC, jak można się jednak domyślić, w zdecydowanej większości chodzi o spółkę MicroStrategy. Twórca oprogramowania business intelligence od zeszłego roku skupuje bitcoiny i obecnie posiada ich w swoim portfelu ponad 92 tys. Najnowszy zakup o wartości 10 mln dol. został dokonany w tym tygodniu, a spółka łącznie wydała już ponad 2,5 mld dol. na swoje inwestycje kryptowalutowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Podmioty, które kontroluję, nabyły 111 000 BTC i nie sprzedały ani jednego satoshi – napisał na Twitterze.

Skąd wzięły się więc pozostałe bitcoiny? Te najprawdopodobniej są osobistym majątkiem Saylora. W odróżnieniu jednak od publicznie notowanej spółki MicroStrategy, jej prezes nie musi ujawniać swojego majątku kryptowalutowego. Dzielił się jednak tą informacją pod koniec października 2020 roku kiedy przyznał, że zgromadził na swoim koncie 17 732 BTC, co razem z udziałami MicroStrategy daje łącznie 109 811 BTC.

Oznacza to, że od tego czasu mógł dokupić jeszcze kilka tysięcy BTC osiągając ostatecznie wartość 111 tys. tokenów. Nawet przy obecnych, zdecydowanie niższych cenach niż jeszcze tydzień temu, oznacza to, że prywatny majątek kryptowalutowy Saylora wyceniany jest na co najmniej 400 milionów dolarów.

invest

Wraz ze środową wyprzedaż BTC, który chwilowo spadał do poziomu 30 tys. dol. traciło również samo MicroStrategy, które z powodu swoich udziałów w cyfrowych aktywach stało się mocno powiązane z rynkiem bitcoina. Notowania zamykały sesję ze stratą 6,6% na poziomie 454,86 dol., testując wcześniej dołek na 411,58 dol., co było najniższym poziomem od 5 stycznia.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank akcje | wirtualna polska kurs | dolar usd kurs | w jakie akcje warto inwestować 2020 | kryptowaluty wiadomości | polenergia kurs | akcje pkobp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here