Naga MarketsDyrektor generalny MicroStrategy twierdzi, że firma może „zlikwidować 200 milionów dolarów w bitcoinie” w dowolnym momencie.

  • Michael Saylor twierdzi, że jego firma może nagle sprzedać BTC, jakie posiada.
  • Może mieć to fatalny wpływ na kurs.

Michael Saylor: możemy nagle sprzedać swoje BTC

Michael Saylor powiedział, że wszystkie aktywa rezerwowe firmy MicroStrategy w postaci BTC o wartości 400 milionów USD mogą zostać zlikwidowane w dowolnym momencie. Powinno zmartwić to inwestorów.

W wywiadzie z 22 września Saylor powiedział Bloombergowi, że chociaż „zmienność nie jest tak naprawdę powodem do sprzedaży”, nie zawahałby się sprzedać 38 250 bitcoinów (BTC) MicroStrategy w jednej chwili, gdyby alternatywne aktywa mogły dać lepsze zyski.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Chociaż MicroStrategy nabyło bitcoiny w serii oddzielnych transakcji, które przeprowadzono poza łańcuchem, dyrektor generalny powiedział, że sprzedać byłaby znacznie prostsza.

Możemy je sprzedać w każdy dzień tygodnia, o dowolnej porze – powiedział Saylor. – Gdybym musiał zlikwidować 200 milionów dolarów w bitcoinach, wierzę, że mógłbym to zrobić w sobotę – dodał.

Czy jest się czego bać?

Nie ma jednak powodu, by sądzić, że Saylor zamierza w najbliższym czasie sprzedać nowo nabyte bitcoiny, zwłaszcza że szacuje on, że tak inflacja rożnych aktywów wzrośnie średnio do ponad 20 proc. rocznie, co spowoduje erozję siły nabywczej.

Jesteśmy pewni, że bitcoin jest mniej ryzykowny niż trzymanie gotówki, mniej ryzykowny niż trzymanie złota – powiedział.

Co ciekawe, Saylor początkowo twierdził, że „dni bitcoina są policzone”. Przynajmniej mówił tak w 2013 roku. Od tego czasu stał głównym orędownikiem kryptowalut. Do tego stopnia, że jego firma zainwestowała na tym rynku miliony dolarów.

Jesteśmy przekonani, że bitcoin jest mniej ryzykowny niż np. trzymanie gotówki, mniej ryzykowny niż trzymanie złota – powiedział w rozmowie z Bloombergiem. Przewidział, że inne firmy prawdopodobnie zainwestują w bitcoina w ciągu sześciu miesięcy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here