Naga Markets
Michael Saylor, Micro Strategy. Źródło: YouTube, CNBC

Prominentny ewangelista Bitcoina Michael Saylor poinformował, iż MicroStrategy dokonało zakupu kolejnych 301 Bitcoinów po średniej cenie 19 851 dolarów za sztukę, co daje sumaryczną wielkość transakcji na poziomie niemal 6 milionów dolarów. To wszystko sprawiło, że spółka posiada obecnie już 130 tysięcy BTC.

Bitcoin spadł o ponad 50 tys. USD

Cena BTC spadła na przestrzeni ostatniego tygodnia o ponad 4 tysiące dolarów powracając poniżej 19 tysięcy dolarów za sztukę. Oznacza to, że licząc od listopadowych szczytów, kiedy to za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było 69 tysięcy dolarów, najstarsza z walut wirtualnych potaniała już o przeszło 50 tysięcy dolarów.MicroStrategy posiada 130 tys. BTC

Michael Saylor, prezes MicroStrategy, który niedawno ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego najwyraźniej uważa, że wyprzedaż ta jest idealną okazją do zakupu BTC.

Świadczyć może o tym fakt, iż spółka MikroStrategy zwiększyła swoją ekspozycję na BTC, w efekcie czego jest ona obecnie w posiadaniu 130 tysięcy Bitcoinów, co stanowi 0,62 proc. wszystkich BTC, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. To też sprawia, że firma jest jednym z największych posiadaczy tego aktywa na planecie.

XTB
cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Średnia cena zakupu dla wszystkich 130 tysięcy BTC będących w posiadaniu 30 639 dolarów, co oznacza, że spółka wydała na zakup kryptowaluty ponad 3,983 miliarda dolarów.

Jeśli MicroStrategy miałoby zacząć kupować Bitcoin po dzisiejszych cenach, spółka wydałaby na to 2,48 mld USD, co oznacza, że jest ona obecnie na papierowej stracie wynoszącej ponad miliard dolarów. Sam Saylor zdaje się tym jednak nie martwić skoro dumnie komunikuje kolejne zakupy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWęgiel jest drogi, a ceny kontraktowe są mylące. Analiza Michała Palaczyka
Następny artykułLiczba kryptowalutowych oszustw gwałtownie rośnie. Uwaga na boty i deepfake
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here