Naga MarketsMichael Saylor: firmy z Fortune 500 zaczną skupować bitcoiny za miliardy USDDyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, jest zdania, że firmy z listy Fortune 500 zaczną kupować bitcoiny za miliardy USD.

  • Saylor uważa, że firmy z Fortune 500 będą wkrótce kupować bitcoiny i to za miliardy USD.
  • Jego zdaniem wymusi to na nich inflacja, która już teraz niszczy oszczędności dużych korporacji.

Michael Saylor mówi o przyszłości BTC

W wywiadzie dla HyperChange Saylor ostrzega, że ​​firmy takie jak Tesla powinny już teraz myśleć o tym, by kupić bitcoiny. Jeśli tego nie zrobią, w ciągu ok. 3 lat stracą połowę siły nabywczej swoich oszczędności.

Te artykuły również Cię zainteresują
[Duże firmy] w końcu będą potrzebować [bitcoina]. Masz dziś oszczędności warte 20 miliardów USD. Co roku tracą one 15 proc. swojej siły nabywczej. Jeśli ich nie ochronisz, stracisz połowę w ciągu 36 miesięcy – tłumaczył.

Dodał, że firmy te zauważą w końcu, że lepiej jest kupić BTC, niż “tracić połowę swojej siły nabywczej”

Dlaczego nie zainwestować 1 miliarda USD [w BTC], a za trzy lata mieć ok. 8 miliardów USD – pytał retorycznie. – Jeśli Tesla zainwestuje 1 miliard USD [w bitcoina], podwoi swoje oszczędności w ciągu 12 miesięcy. Jeśli zainwestuje 2 miliardy USD, prawdopodobnie wygeneruje zysk w wysokości 10 miliardów USD. Nawiasem mówiąc, każdy mógł to zrobić. Jeśli jesteś miliarderem na rynku funduszy hedgingowych, wpłać miliard USD na rynek bitcoina i po prostu powiedz, że to zrobiłeś – dodał sugerując, że sama informacja o inwestycji w BTC może ponieść wycenę danej firmy.

BTC wcale nie jest już ryzykownym aktywem

Saylor podkreśla, że ​​bitcoin, w przeciwieństwie do wielu innych aktywów, staje się mniej ryzykownym aktywem wraz ze wzrostem swojej ceny.

[Bitcoin] Tworzy ten bardzo ciekawy cykl. Kupujesz BTC, cena rośnie. [BTC] Staje się bardziej wartościowe. Więcej ludzi tego chce. Jest więcej przypadków adopcji. Cena rośnie… Zatem im wyższa cena, tym lepiej. Jest to przeciwieństwo [akcji] większości firm, w przypadku których im wyższy poziom ceny tym większe jest ryzyko. Im wyższa cena bitcoina, tym to mniej ryzykowne – tłumaczył.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here