Naga MarketsMichael Burry zapowiada wielki krach memicznych spółek jak GameStopMichael Burry, legendarny inwestor i właściciel prywatnego funduszu inwestycyjnego, słynie ze swoich rynkowych przepowiedni i choć nie zawsze ma rację, to raz miał ją w sposób dość poważny i znamienny. Tym razem jest przekonany o tym, że spółki takie jak GameStop czy AMC czeka olbrzymia przecena, gdy wyschnie strumień nowego kapitału ze strony inwestorów indywidualnych.

GameStop czeka krach niczym pęknięcie bańki dot-com, twierdzi Michael Burry

GameStop, AMC i inne memiczne spółki czekać ma bardzo duże załamanie notowań, jak przepowiedział sam Michael Burry będący żywą ikonąkontrariańskiego inwestowania. Notowania tych walorów mają runąć podobnie do słynnego krachu dot-com z przełomu millenium czy tego na rynku nieruchomości poprzedzającego globalny kryzys finansowy lat 2007-2009.Nie wiem kiedy te spółki zaliczą krach, ale prawdopodobnie wcale nie będziemy musieli na to zbyt długo czekać, ponieważ sądzę, że ulica jest w pełni zapakowana w ten trend, a Wall Street już wykorzystała swoją okazję. – podkreślił Burry. Inwestor na Twitterze określa siebie pseudonimem “Kasandra” nawiązującym do mitologicznej postaci wyroczni, na której ciąży klątwa ignorowania przez innych jej słusznych proroctw.

Kończą się zasoby nowego kapitału, który miałby wskoczyć do wzrostowego wagonika. – dodał Burry.

Dlaczego powinniśmy w tym przypadku słuchać Burry’ego i nie zignorować jego słów niczym wieści antycznej Kasandry? Cóż, oprócz tego, że zarządzający funduszu Scion przewidział spektakularny krach na rynku nieruchomości i to z dość dobrą precyzją, to na dodatek już w 2019 r. informował o tym, że zajął długą pozycję na GameStop.

Akcje tej spółki w 2020 r. wzrosły łącznie o ponad 209%, a w 2021 r. o blisko 1000%. Choć Burry nie skorzystał w pełni z tego imponującego rajdu, to swoje zarobił zamykając pozycję jeszcze pod koniec 2020 r.

Michael Burry zapowiada wielki krach memicznych spółek jak GameStop
Kurs akcji GameStop. Źródło: tradingview.com

Nie zamierza on jednak po raz drugi wchodzić do tej samej rzeki kupując ponownie akcje GameStop. Jak stwierdził, spekulacyjny handel windujący w górę notowania tych memicznych spółek może w końcu odbić się czkawką inwestorom indywidualnym.

Zobacz również: Dogecoin to the moon! YouTuber wysłał DOGE w kosmos na cześć Elona Muska

Odpowiadają oni obecnie za około 10% obrotu na amerykańskim rynku akcyjnym, jak wynika z raportu Morgan Stanley. To mniej niż w samym szczycie spekulacyjnego ferworu, jaki miał miejsce latem 2020 roku, gdy stosunek ten wynosił 15%. Zatem, zainteresowanie tradingiem akcjami w USA wśród “ulicy” raczej spada.

Plus500

Z pewnością można stwierdzić, że największym beneficjentem rajdu memicznych spółek jest… sam GameStop. Dzięki tak wysokiej wycenie spółka mogła w bardzo tani sposób pozyskać dodatkowy kapitał, który uratował ją od bankructwa i umożliwił jej transformację z fizycznej sieci sklepów z grami wideo do internetowej platformy sprzedażowej.

Tydzień temu, GameStop pozyskał 1,13 mld dol. sprzedając 5 mln akcji, po tym gdy w kwietniu było to 551 mln dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kuny chorwackiej | notowania kęty | kghm akcje | w jakie akcje warto inwestować 2020 | dax forum | bankomat blik |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here