Naga MarketsMichael Burry był inspiracją dla głównej postaci filmu The Bigh Short

Michael Burry, który zachwycił publiczność nie tylko udanym zakładem na rynku kredytów hipotecznych subprime w 2008 roku – praktycznie przeciwko całemu środowisku inwestycyjnemu – ale również swoimi wnikliwymi ostrzeżeniami na temat największej bańki gospodarczej, stał się nowym wrogiem SEC. Według zamieszczonego tweeta, otrzymał on wezwanie od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA w ramach dochodzenia dotyczącego spółki GameStop.

  • Ostatni wpis Michaela Burry’ego odbił się szerokim echem w mediach
  • Choć został już usunięty, Burry wspomniał, że został wezwany przez SEC na dywanik
  • W wezwaniu poinformowano, że chodzi o memiczną spółkę GameStop
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Michael Burry wezwany przez SEC – chodzi o Gamestop

Michael Burry, szef Scion Asset Management, który zyskał rozgłos po zwycięskim zakładzie przeciwko kredytom hipotecznym przed kryzysem finansowym w 2008 roku, opublikował na swoim profilu na Twitterze, iż otrzymał on wezwanie od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ramach dochodzenia dotyczącego spółki GameStop.Warto przypomnieć, że około dwa lata temu Burry ujawnił swój byczy pogląd na GameStop, ogłaszając w mediach społecznościowych, że jego fundusz hedgingowy, Scion Asset Management, zajął długą pozycję na spółce – detalicznym sklepie z grami wideo.

Pomogło to wywołać ogromne skoki akcji detalisty gier podczas szału meme-stocków na początku tego roku. Chociaż sprzedał swoją pozycję na długo przed niesławnym fiaskiem i szybkim zrzuceniem notowań spółki, Burry nie zarobił na spółce zbyt wiele.

Zrzut ekranu z wezwania, które miał otrzymać Burry. Źródło: Usunięty wpis na Twitterze Burry’ego

Jednak po krótkim okresie ciszy, Burry  ponownie pojawił się na Twitterze po raz kolejny, udostępniając krótką informację, iż otrzymał on wezwanie od SEC w odniesieniu do spółki GameStop. Zgodnie z jego postem, Scion Asset Management Burry’ego został wezwany do przekazania dokumentów związanych z handlem na spółce.

Nie jest jednak jasne do końca, czego oczekuje SEC. Michael Burry mimo wielu próśb o komentarz w tej sprawie pozostawia ją bez dodatkowych wyjaśnień, dodatkowo usuwając post z mediów. Spekuluje się jednak, że SEC może chcieć dowieść, czy aby posty wysyłane przez inwestora i zarządzającego nie miały charaktery nakłaniania społeczeństwa do skupowania akcji.

wykres Kurs akcji GameStop H4 27.09.2021
Kurs akcji GameStop H4 27.09.2021

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here