Naga Markets
Michael "Big Short" Burry nazywa wzrost NASDAQ o 23% "rajdem na rynku niedźwiedzia"
Christian Bale w firmie The Big Short wcielił się w rolę Michaela Burry’ego

Michael Burry, menedżer funduszu Scion Asset Management, który zdobył międzynarodową sławę m.in dzięki filmowi “The Big Short”, ostrzega inwestorów, że obecne odbicie na NASDAQ, wcale nie musi być oznaką końca bessy. Na swoim twitterze wskazał, że w latach 1929-1932 i 2000-2002 było 26 korekt na rynku niedźwiedzia, a średnia wielkość wzrostów wynosiła wtedy 23%. Burry swoimi opiniami dzieli się przy pomocy Twittera, jednak zaraz po zamieszczeniu wpisu, kasuje go.

Michael Burry pozostaje niedźwiedziem i spodziewa się kontynuacji bessy

Twitter Burrego, śledzony jest przez ponad milion obserwujących. Wielu z nich oczekuje wskazówek dotyczących obecnej sytuacji na rynkach finansowych. Ekscentryczny inwestor, który publikuje pod pseudonimem Cassandra B.C, pod koniec tygodnia podzielił się z nimi swoimi najnowszymi spostrzeżeniami o ostatnio silnie rosnącym indeksie NASDAQ.– NASDAQ wszedł w rynek byka, ponieważ wzrósł o 20% od swojego minimum? Kto to wymyslił? Po 2000 roku NASDAQ odbił 7 razy,żeby ostatczenie spaść o 78% do najniższego poziomu w 2002 roku.- pisze Michael Burry

 

Źródło: Twitter, Cassandra B.C.
Źródło: Twitter, Cassandra B.C.

Porównał on obecną sytuację do pęknięcia bańki internetowej w 2000 roku. Podczas tamtego rynku niedźwiedzia, mogliśmy obserwować, aż siedem znaczących korekt wzrostowych, aby ostatecznie zakończyć bessę po 78% spadku. W swoim wcześniejszym twicie rozszerzył analizę na lata 1929-1932 i 2000-2002.

NASDAQ wzrósł o 23% od swojego dołka. Gratulacje, mamy teraz średni rajd na rynku niedźwiedzia. W 26 korektach na rynku niedźwiedzia w latach 1929-1932 i 2000-2002 średnia wynosiła 23%. Po 2000 r. miały miejsce dwa odbicia podczas bessy o zasięgu 40%+ i jeden rajd 50%+, zanim rynek osiągnął dno.- wskazał

Sentyment konsumentów w USA osiąga kilkumiesięczny szczyt

Michael Burry twierdzi również, że silne wydatki konsumenckie mogą zwiastować więcej kłopotów. Według niego, konsumenci wybierają zadłużanie się, a nie ograniczenie wydatków w obliczu inflacji.

– Wstępny indeks nastrojów konsumentów tworzony przez Uniwersytet Michigan wzrósł do 55,1 z 51,5 w lipcu i jest najwyższy od 3 miesięcy. Ponadto, oczekiwania inflacyjne spadły do 5% w skali roku (z 5,2% w lipcu), a długoterminowe oczekiwania inflacyjne są nieco wyższe i wynoszą 3% w porównaniu do 2,9% w lipcu.

XTB

– Wzrost nastrojów spowodowany jest wyłącznie poprawą prognoz, które wynoszą 54,9 w porównaniu do 47,3 w lipcu. Warunki bieżące są nieco niższe i wyniosły 55,5 z 58,1.- wskazują analitycy XTB

Największą sławę wśród inwestorów, ale nie tylko Burry zyskał po postawieniu zakładu przeciwko bańce mieszkaniowej przed kryzysem 2008 roku, co zostało opisane w książce i filmie “The Big Short”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar jen | cdr kurs akcji | kurs mbank | kruk akcje rekomendacje | echo investment akcje | lotos notowania | najwyższy kurs lewa |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

  1. Ciekawa sytuacja. Na jednym z discordów zauważono, że ten pan zmienił właśnie zdjęcie profilowe i usunął wszystkie tweety.

    https://twitter.com/michaeljburry

    Pojawił się też komentarz: “Podzielam twoją opinię. Nie wolno grubemu psuć biznesu 😉 Jak świat światem, a giełda giełdą. Leszcz zawsze kupował na górce, a gruby na dole. Jakby to wyglądało, jakby ostrzeżony leszcz sprzedał, a na górce został gruby?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here