Naga MarketsKolejny inwestor dołącza do Warrena Buffetta i stawia na Kraft HeinzMichael Burry dołączył do Warrena Buffetta i zaopatrzył się w ostatnim kwartale ubiegłego roku w akcje spółki Kraft Heinz – potwierdziły to ujawnione we wtorek (16 lutego 2021 r.) dokumenty regulacyjne. Założyciel Scion Asset Management ma nadzieję, że będzie miał więcej szczęścia od cenionego miliardera, który musiał się mierzyć z wieloma wyzwaniami branży spożywczej, podczas pandemii koronawirusa.

  • Fundusz Burry’ego zaopatrzył się w zeszłym kwartale w opcje kupna akcji Kraft Heinz o wartości około 20 milionów dolarów
  • Na dzień 31 grudnia 2020 roku Berkshire posiadał aż 326 milionów akcji spółki
  • Michael Burry stał się sławny dzięki legendarnemu szortowi przeciwko rynkowi nieruchomości w 2007 roku, a jego historia została zekranizowana w hollywoodzkim “The Big Short”

Michael Burry bierze przykład z Warrena Buffetta i kupuje Kraft Heinz

Michael Burry, którego lukratywny zakład o pęknięcie amerykańskiej bańki mieszkaniowej został opisany w książce i filmie “The Big Short”, w młodości uważnie studiował nauki i rozegrania Buffetta. Zdał sobie sprawę, że osobowość i stanowczość Wyroczni z  Omaha były kluczem do jego sukcesu, więc postanowił nie naśladować go i wypracować swój własny styl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Michael Burry, założyciel Scion Asset Management

Teraz, gdy zbudował już własną reputację i grono zwolenników, Burry nie obawia się podążać za Buffettem, gdy nadarzy się odpowiednia okazja. Scion Asset Management zaopatrzył się w zeszłym kwartale w opcje kupna akcji Kraft Heinz o wartości około 20 milionów dolarów. Berkshire posiadał 326 milionów akcji na dzień 31 grudnia 2020 roku, co składa się na udział w wysokości 27%.

To także może Cię zainteresować: Gwiazda “Big Short” sprzedaje akcji Tesli. Michael Burry zajął krótką pozycję na spółce Elona Muska

Podobnie jak w przypadku zakładu na GameStop, Burry’ego prawdopodobnie przyciągnęła obniżona wycena Kraft Heinz. Akcje spółki przez większość czwartego kwartału wyceniane były poniżej 35 dolarów – dla porównania, na początku 2017 roku były warte aż 100 dolarów. Obecnie są one wyceniane w wysokości 12-krotności skorygowanego zysku na akcję (co jest dość skromnym wynikiem), który w ubiegłym roku wyniósł 2,88 dolara.

Kraft Heinz – do którego należą Kraft Macaroni & Cheese, Jell-O i Kool-Aid – skorzystał na tym, że w czasie pandemii ludzie szukali pocieszenia w przetworzonej żywności i słodkich napojach. Co więcej, firma postanowiła pozbyć się części spółek ze swojego portfolio – w zeszłym tygodniu zgodziła się sprzedać Planters oraz Corn Nuts firmie Hormel za 3,4 miliarda dolarów.

Poparcie Michaela Burry’ego sugeruje, że jego zdaniem najgorsze problemy Kraft Heinz są już za nim.

Akcje Kraft Heinz są tanie w ujęciu historycznym. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie bitcoin | forum giełdowe | comparic | pgn akcje | gpw komentarze |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here