Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 śledziliśmy publikację kanadyjskiego raportu dotyczącego liczby wydanych pozwoleń na budowę. Wrześniowa zmiana wskaźnika bardzo pozytywnie zaskakuje.


Aż o 10,4% wzrosła liczba wydanych w Kanadzie pozwoleń na budowę w minionym miesiącu. To zdecydowanie więcej niż spodziewał się rynek – prognozy dzisiejszego raportu oscylowały wokół wartości 3,0%. Zaskakuje również pozytywna rewizja poprzedniej publikacji do poziomu 3,4%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost wydanych pozwoleń tłumaczony jest przede wszystkim większą aktywnością deweloperów w prowincji Quebec oraz w Kolumbii Brytyjskiej. Wartość nieruchomości mieszkalnych na których budowę wydano pozwolenia wzrosła o 9,6% do poziomu 4,5 miliarda USD. Największy wzrost odnotowano w zgodach wydanych na budowę domów jednorodzinnych. Segment nieruchomości niemieszkalnych jest obecnie o 2,9 mld USD szerszy niż był jeszcze przed miesiącem. Prym wiedzie działalność deweloperów skierowana na budowę nieruchomości komercyjnych. Wartość wydanych pozwoleń na tego typu obiekty przekroczyła we wrześniu wartość 1,6 mld USD – informuje Statistics Canada.

Największe wzrosty wydanych pozwoleń odnotowano w prowincjach Quebec, Ontario oraz Kolumbii Brytyjskiej. Okręgiem miejskim o najszybszym przyroście wydanych pozwoleń pozostaje Montreal. To już drugi miesiąc z rzędu, kiedy liczba wydanych w Kanadzie pozwoleń na budowę nieruchomości rośnie.

Reakcja USD/CAD w pierwszych chwilach po publikacji raportu była dość nerwowa. Mimo to, CAD nabiera wartości względem USD pokonując powoli wsparcie na poziomie ostatnich lokalnych dołków:

usdcadm30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here