Naga MarketsNikola spada o 14% po ogłoszeniu 86,6 mln dol. straty
Jeden z modeli samochodów Nikola

Wyniki Nikoli, startupu rozwijającego technologię pojazdów bezemisyjnych, poważnie ucierpiały podczas pandemii, która przerwała łańcuchy dostaw i doprowadziła do utrudnień w produkcji.

  • Wyniki Nikoli w drugim kwartale były gorsze niż spodziewali się analitycy.
  • Nicola we współpracy z Iveco rozpoczęła budowę fabryki w Niemczech.
  • Zakład w Arizonie ma produkować 35 tysięcy ciężarówek rocznie.

Nikola: Dwa nowe zakłady produkcyjne

Według raportu opublikowanego we wtorek, spółka odnotowała stratę netto w wysokości 86,643 milionów dolarów, osiągając wynik o około 70 milionów dolarów gorszy niż rok wcześniej. Strata na akcję wyniosła 33 centy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Globalna pandemia spowodowała zakłócenia w łańcuchu dostaw Nikoli, ale podejmowane są wysiłki mające na celu zmniejszenie wynikającego z nich ryzyka dla terminów produkcji. W chwili obecnej uważamy, że COVID-19 nie będzie miał istotnego wpływu na długoterminowe cele Nikoli. – czytamy w raporcie.

W drugim kwartale Nikola i Iveco rozpoczęły budowę fabryki w Ulm w Niemczech. Zakład ma produkować rocznie 10 tysięcy ciężarówek Nikola Tre, które będą dostarczane na rynek amerykański.

Zobacz również: Notowania AMD o niemal 10% w górę, spółka zmierza po dominację w branży?

Firma poinformowała także, że 23 lipca rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego w Coolidge w Arizonie. Po zakończeniu jego budowy, niemiecka fabryka ma rozpocząć produkcję pojazdów na rynek europejski.

Kierownictwo spółki jest dobrej myśli

–  23 lipca 2020 r., Nikola rozpoczęła budowę swojego zakładu produkcyjnego w Coolidge w Arizonie.  Po zakończeniu budowy, zakład produkcyjny w Coolidge będzie w stanie produkować do 35 tysięcy ciężarówek rocznie przy pełnej zdolności produkcyjnej na dwie zmiany. Pierwsza faza budowy ma zostać zakończona do czwartego kwartału 2021 roku. – czytamy dalej.

Drugi etap budowy ma potrwać od 12 do 18 miesięcy, a wartość całej inwestycji wynosi 600 milionów dolarów.

W drugim kwartale 2020 r. Nikola zrealizowała wyznaczone z wyprzedzeniem kamienie milowe na swojej drodze do zostania liderem w dziedzinie transportu ciężarowego na światowym rynku pojazdów bezemizyjnych. – powiedział Mark Russell, prezes Nikoli.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Nikola w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here