Naga MarketsMiędzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że konflikt handlowy USA-Chiny spowolni światową gospodarkę do poziomów niewidzianych od ostatniego globalnego kryzysu. Najnowsze prognozy MFW zredukowały światowe PKB o 0,2pp do poziomu 3,0% r/r. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Przemysł i usługi silnie ucierpią na konflikcie handlowym

wojna handlowa USA ChinyJeśli najważniejsze Banki Centralne w przyszłym roku nie złagodzą swojej polityki pieniężnej to prognozowane światowe PKB na 2021 wyniesie 2,5%. Taryfy celne w wojnie handlowej przekładają się na około 0,8% światowej gospodarki czyli $700 mld – równowartość szwajcarskiej gospodarki.

Wstrzymanie dalszych, zapowiedzianych już podwyżek taryf celnych zmniejszyło by stratę światowej gospodarki z tytułu opłat celnych do poziomu 0,6%. Wspomniano również, że bezumowny Brexit obniży brytyjską produkcję o 5% w ciągu dwóch lat, by się ustabilizować później na poziomie -3% względem obecności w UE. Zdaniem MFW globalny wolumen handlu wzrośnie w 2019 roku zaledwie o 1,1% r/r, a w 2020 roku o 3,2% r/r. Niezależnie od umowy handlowej, produkcja w USA może w najbliższym czasie spaść o 0,6%, a w Chinach o 2% (brak umowy) lub przy podpisaniu umowy z USA o 1% – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here