Naga Markets



Cyfrowe waluty wspierane przez banki centralne (CBDC) są najbardziej niezawodną formą cyfrowych pieniędzy i trudno jest myśleć o bitcoinie i innych kryptowalutach w kategorii pieniędzy, stwierdziła dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgieva, przemawiając podczas wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Bocconi we Włoszech. Kurs BTC/USD silnie wzrasta w środę przebijając wrześniowy szczyt w okolicach 53 000 USD.

  • Europa jest bardziej przygotowana na uniknięcie kolejnego kryzysu zadłużenia niż w latach 2007/08
  • 110 krajów należących do MFW jest na pewnym etapie przyglądania się walutom cyfrowym banku centralnego
  • Najważniejszą kwestią dla decydentów badających waluty cyfrowe jest to, czy mogą one być środkiem wymiany, któremu może zaufać opinia publiczna
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

MFW: CBDC są najbardziej niezawodną formą cyfrowych pieniędzy

Georgieva stwierdziła, że ​​Europa jest bardziej przygotowana na uniknięcie kolejnego kryzysu zadłużenia, takiego jak ten, z którym zmierzyła się Grecja w następstwie światowego kryzysu finansowego z lat 2007-08.



Dodała jednak, że kraje będą musiały ostrożnie zaplanować, jak zmienić kurs polityk na średnioterminową konsolidację fiskalną, aby zlikwidować zwiększone zadłużenie związane z lockdownem.

Georgieva podkreśliła, że ​​110 krajów należących do MFW jest na pewnym etapie przyglądania się walutom cyfrowym banku centralnego, a kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie interoperacyjności walut cyfrowych.

Aktywa de facto, takie jak bitcoin, nie są aktywami, które utrzymują swoją wartość na stałym poziomie i mogą gwałtownie rosnąć i spadać. Spoglądając na historię trudno jest myśleć o nich jak o pieniądzach – powiedziała Georgieva

W ocenie dyrektor MFW najważniejszą kwestią dla decydentów badających waluty cyfrowe jest to, czy mogą one być środkiem wymiany, któremu może zaufać opinia publiczna. Inne rozważania dotyczą tego, czy waluty cyfrowe przyczyniają się do krajowej stabilności gospodarczej i jak wpisują się w międzynarodowe ramy regulacyjne, takie jak te opracowywane przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych.

To bardzo imponujące, jak bardzo społeczność międzynarodowa, banki centralne, instytucje takie jak nasza są teraz aktywnie zaangażowane, aby upewnić się, że w tym szybko zmieniającym się świecie cyfryzacji pieniądze są źródłem zaufania i pomagają gospodarce funkcjonować, a nie tworzyć dodatkowe ryzyko – podsumowała.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) z impetem przebija wrześniowe maksimum w okolicach 53 000 USD

Notowania BTC/USD silnie wzrastają czwartą sesję z rzędu przebijając z impetem wrześniowy szczyt na poziomie 52 924 USD. W efekcie kupujący mają teraz otwartą drogę do okrągłego poziomu 60 000 USD z celem na historyczne maksimum 64 893 USD. Z drugiej strony dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu wsparcia 47 555 USD trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior giełda | kryptowaluty kursy | selvita akcje wykres | akcje amrest | dolar euro | biomed notowania | Kurs dolara nowozelandzkiego |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here