Naga MarketsNiepewność dotycząca polityki administracji Trumpa zmusiła Międzynarodowy Fundusz Walutowy do obniżenie prognozy wzrostu PKB na 2017 rok z 2,3% do 2,1% i z 2,5% do 2,1% w 2018 roku.

Sentyment dla dolara już był niedźwiedzi z powodu zamieszania w Waszyngtonie oraz obaw związanych z niską inflacją mającą wpływ na oczekiwania dotyczące stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy skierują teraz uwagę na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych, oczekiwania rynkowe mówią o pozostawieniu stóp na niezmiennym poziomie. Brak konferencji prasowej po spotkaniu sprawi, że wszyscy będą czekać na oświadczenie dotyczące polityki monetarnej w poszukiwaniu wskazówek dotyczących normalizacji polityki monetarnej.

Funt wędruje w górę mimo osłabienia prognoz

W poniedziałek funt ruszył w górę pomimo obniżki prognozy wzrostu PKB na ten rok z 2,0% do 1,7%, związanej ze słabszą aktywnością gospodarczą. Poniedziałkowa aprecjacja funta nie ma raczej nic wspólnego ze zmianą sentymentu na GBP, raczej z pogorszonym sentymentem dolara.

Rynki nadal spodziewają się dalszego osłabienia funta, szczególnie z powodu ryzyka politycznego związanego z nadchodzącymi negocjacjami w sprawie Brexitu.

Inwestorzy czekają na wyniki dotyczące wzrostu PKB, które mają zostać opublikowane w najbliższą środę. Dane dadzą nam pewien pogląd na kondycję brytyjskiej gospodarki. Jakikolwiek wynik poniżej oczekiwanego konsensusu w wysokości 0,3% da niedźwiedziom kolejny pretekst do ataku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here