Dodatkowe 3 mln euro z programu Polska- Białoruś-Ukraina zostanie przekazane szpitalom, przychodniom i ośrodkom opieki społecznej na zakup sprzętu oraz środków ochrony osobistej, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR).

InvestCuffs

MFPR: 3 mln euro na walkę z koronawirusem

“Na walkę z COVID-19 skierowaliśmy kolejne fundusze unijne. Skorzystają z nich polscy, ukraińscy i białoruscy beneficjenci realizowanych już projektów w obszarze ochrony zdrowia na terenach przygranicznych” – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach prowadzonych aktualnie 12 projektów partnerzy już wcześniej otrzymali prawie 24 mln euro na wsparcie szpitali, służb ratunkowych i innych jednostek medycznych. Dotacje te są przeznaczone między innymi na bezpieczeństwo epidemiologiczne, opiekę zdrowotną matki i dziecka, onkologię oraz intensywną opiekę medyczną.

“Dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich pozwolą wprowadzić nowy sprzęt, wzmocnić zdalną współpracę transgraniczną oraz przeprowadzać testy na koronawirusa. Dzięki wsparciu służby medyczne będą sprawniej i skuteczniej nieść pomoc pacjentom oraz przeciwdziałać skutkom pandemii” – czytamy w komunikacie.

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina od kilkunastu lat współfinansuje projekty, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców wschodniej Polski oraz zachodniej Ukrainy i Białorusi.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here