Naga MarketsMinister finansów Teresa Czerwińska przedstawiła aktualizację programu konwergencji, gdzie podwyższono prognozę wzrostu PKB w 2019 r. do 4,0 proc. z 3,8 proc.

Na razie resort nie zmienia projekcji deficytu budżetowego i zostawił wcześniejszą prognozę 1,7 proc. PKB, ale nie wyklucza zmian w przyszłości. Czerwińska dodała, że można założyć ok. 9 mld zł lepszego wykonania dochodów podatkowych. Jednocześnie MF zobowiązuje się do utrzymania deficytu poniżej 3 proc. Ostatnio w tej kwestii pojawiły się wątpliwości po ogłoszeniu tzw., „Piątki Kaczyńskiego”. EUR/PLN kontynuuje osuwanie do 4,2730.


Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here