Naga MarketsOstatnie dni na światowych rynkach akcji nie napawają optymizmem. Indeks Dow Jones czyli jeden z najważniejszych indeksów akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (New York Stock Exchange) i NASDAQ osunął się w poniedziałek o niemal 4% co było jednym z największych dziennych spadków tego indeksu w historii jego notowań. Nie lepiej wygląda również obecna sytuacja na S&P 500 czyli indeksie, w skład którego wchodzi 500 spółek o największej kapitalizacji – liderów najważniejszych sektorów gospodarki zza oceanu. Pod względem wartości reprezentuje on około 75% łącznej kapitalizacji wszystkich spółek notowanych na giełdach w USA.

Mimo, że w dniu wczorajszym sytuacja uległa niewielkiej poprawie, w związku z tym załamaniem i gwałtownym wzrostem zmienności Minister finansów Korei Południowej przyznał, że rząd uważnie śledzi ruchy na rynkach walutowych i zobowiązał się do podjęcia działań w przypadku nadmiernej zmienności cen akcji.

“Uważnie przyglądamy się rynkom i planujemy rozmieścić środki w celu stabilizacji rynków walutowych i rynków kapitałowych, jeśli zwiększą się wahania” – powiedział Kim Dong-yeon reporterom po spotkaniu politycznym z innymi ministrami w Seulu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Dolar w ważnym punkcie podobnie jak większość głównych par
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBPUSD – kontynuacja trendu czy głębsza korekta?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here