Naga Markets

Badania ilościowe przeprowadzone przez naukowy kwartalnik Journal of Business, Economics and Finance (JBEF) pokazują nam, iż kryptowaluty nie należą do czołowych aktywów, po które najczęściej sięgają kobiety. Ponad połowa respondentek z Turcji przyznała, że ma bardzo ograniczoną wiedzę na ich temat, bądź nie posiada jej wcale. W przypadku mężczyzn wyniki były zupełnie inne, ponieważ aż 2/3 z nich stwierdziło, iż cechuje się średnim lub wysokim poziomem znajomości rynku. 

Mężczyźni częściej niż kobiety sprawdzają ceny kryptowalut

Czasopismo będące źródłem wiedzy dla badaczy akademickich, praktyków i decydentów w dziedzinie biznesu, ekonomii i finansów podzieliło się ciekawymi wynikami ankiet związanymi z inwestycjami w wirtualne waluty. Ujawniono w nich różnice psychologiczne oraz behawioralne dotyczące zachowań płci  wobec kryptowalut. Należy tu wtrącić, że dane te zostały zebrane wśród 399 użytkowników Internetu na terenie Turcji w okresie od 23 do 30 sierpnia 2021 r., przy czym 57,6% uczestników stanowiły kobiety, a 42,4% mężczyźni. 

Odpowiedzi respondentek potwierdziły to, iż płeć piękna rzadziej decyduje się na wybór ryzykownej klasy aktywów. Ponad połowa uczestniczek badań przyznała, że posiada niewielką wiedzę na temat wirtualnych walut, bądź nie ma jej wcale.

Mężczyźni biorący udział w tej samej ankiecie oceniali swoje umiejętności poruszania się po rynku znacznie wyżej oraz częściej wykazywali skłonność do podejmowania ryzyka. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Inne czynniki wpływające na decyzje inwestycyjne

W raporcie zauważono także, że znaczny wpływ na to, czy ankietowani kupili kiedykolwiek jakąś kryptowalutę, miały ich dochody. Osoby zarabiające więcej, chętniej przeznaczały część swoich środków na tę klasę aktywów.

Dużą rolę odegrał również wiek. Okazuje się, iż wraz z jego wzrostem respondenci coraz bardziej unikali ryzykownych inwestycji. Z kolei młodsze pokolenia wykazywały większą interakcję z kryptowalutami – m.in. ze względu na obycie z technologią. JBEF zaznaczył, iż może mieć to bezpośredni związek z tym, że znaczna część informacji z tego rynku podawana jest przez media cyfrowe.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here