Naga MarketsCzy inwestycja zakup akcji spółki będącej w trendzie wzrostowym gwarantuje nam sukces? Teoretycznie mamy o wiele większe szansę na zarobek niż w przypadku zakupu akcji losowych bądź będących w trendach spadkowych – to logiczne, ale pozostaje jeszcze kwestia momentu zakupu.

Najlepszymi momentami na zakupy są końce korekt cenowych – przecież to takie oczywiste 😉 Do tego m. in. służą nam formacje liniowe oraz świecowe. Każda formacja jest swego rodzaju konsolidacją bądź korektą w trendzie głównym i wystarczy, że poczekasz na wybicie.

Mając dwie wytyczne przeglądamy wykresy i napotykamy na wykres spółki MEX0801-mex-tygTrend widoczny trwający od dłuższego czasu, dał zarobić (w rajdzie z poziomu 1 zł na 7 zł chyba każdy zdążył swoje zgarnąć), ale ile on jeszcze potrwa? Zadzwoni ktoś do wróżbity Macieja?

Myślę, że nie będzie tego wiedział. Musimy samemu ocenić wykres. A na nim widać kształtujący się trójkąt równoramienny, począwszy od świecy pinbar z długim górnym cieniem, skończywszy na aktualnej świeczce.

0801-mex-dCo pokazuje wykres dzienny? Wspomnianą już formację trójkąta /linie 1 i 2/ oraz lokalną konsolidację /między 3 a 4/. Jakby tego było mało widać jeszcze mniejszą konsolidację. Wyznaczoną przez świeczkę pinbar /pierwsza w zaznaczonej strefie 5/. Nagromadzenie formacji i konsolidacji działa na naszą korzyść, ponieważ wybicie w którąkolwiek stronę będzie mocniejsze.

0801-mex-tygeMartwi mnie jednak ten pinbar z wykresu tygodniowego. Obawiam się, że może dojść do wybicia a potem do szybkiej korekty poniżej 7 zł. Jeżeli mamy wątpliwości, najlepiej kupić akcje w mniejszej ilości a najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie zlecenie TP na poziomie 6,95 zł ale takie rozwiązanie powoduje, że inwestycja będzie na granicy opłacalności. Decyzję pozostawiam Wam. Pozostaje nam czekać na ewentualne wybici i potem będziemy się zastanawiać, co z tym dalej począć.


Podobają Ci się moje analizy? A może nurtują Cię pytania związane z dziedziną inwestowania? Pozostaw po sobie komentarz a na pewno wykonam wpis na ten temat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here