Naga MarketsDziałalność Mex Polska jest związana z organizacją i świadczeniem usług gastronomicznych w restauracjach i klubach muzycznych.

mex

Spółka poinformowała w ostatnim czasie o rekomendowaniu wypłaty dywidendy w wysokości 0,19 zł na akcję. Jest to pozytywna wiadomość, gdyż oznacza całkiem porządną stopę dywidendy przy obecnym kursie. Przed rokiem dywidenda wyniosła 0,17 zł. Spoglądając na wyniki spółki, można zauważyć stabilny wzrost przychodów, zysk za ubiegły rok był jednak niższy. W połowie kwietnia spółka otrzymała bardzo mocną rekomendację od Domu Analiz SII, celującą w poziom aż 7,07 zł. Prognoza zakłada, że w 2019 roku ponownie zobaczymy wyższe przychody i to sięgające 70 mln zł. Zakłada się także, że wynik netto ulegnie zdecydowanej poprawie, nawet o ponad 22%.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Źródłem poprawy wyników mają być kolejne otwierane lokale. Warto także podkreślić, że dla spółki duże znaczenie ma obniżenie podatku CIT z 15 do 9% co także wpłynie korzystnie na wyniki. Na wykresie tygodniowym obecna zwyżka przypomina nieco poprzednią korektę. Pozytywne są wyższe obroty. Cena wyhamowała tak jak poprzednio przy wcześniejszych dołkach. Jeżeli jednak udałoby się przełamać kwietniowe maksimum, wydaje się, że spółka miałaby szanse na kontynuowanie odrabiania strat.

Czytaj także: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here