Naga MarketsPrzedsiębiorstwo MetaQuotes, dostawca popularnych platform tradingowych MetaTrader poinformował, że złożył wnioski sądowe przeciwko wybranym oddziałom PFSOFT, twórcy konkurencyjnych platform handlowych sygnowanych marką Protrader. Firma technologiczna posiadająca swój oddział między innymi w Polsce miała naruszyć prawa do własności intelektualnej MetaQuotes.


PFSOFT musi usunąć część komponentów ze swojej oferty?

Skarga została złożona przed cypryjskim sądem 9 maja bieżącego roku. Spółki zależne PFSoft LLC Ukraine, PFSoft Ltd Belize oraz PFSoft Cyprus miały nadużyć własności intelektualnej, wykorzystując część rozwiązań stosowanych przez MetaTradera 4 i 5 w oprogramowaniu ProTrader .Net Station, ProTrader 2, ProTrader 3 oraz ProTrader Multi-Connect (PTMC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z decyzją sądu, PFSoft musi usunąć ze swoich produktów konkretne pliki, komponenty i biblioteki, do których prawa posiada MetaQuotes. Dodatkowo przedsiębiorstwo musi zablokować dostęp do wszystkich swoich aplikacji w przeciągu 30 dni – jeżeli nie zrealizuje opisywanych przed chwilą ustaleń sądowych.

Nieczysta zagrywka ze strony MetaTradera?

Sprawę pozwu sądowego komentował w imieniu PFSOFT Roman Nalivayko. Przedsiębiorstwo nie zgadza się z oskarżeniami MetaQuotes i postanowiło bronić swoich racji przed sądem. Wykazując jednak dobrą wolę i starając się chronić klientów przed nieprzyjemnościami, postanowiło zastosować się do żądań dostawcy MetaTrader.

„Procesy sądowe nie dotykają bezpośrednio naszej działalności lub biznesów naszych klientów. Nasze platformy dające dostęp do wielu klas aktywów platformy już od wielu lat umożliwiają dostęp do rynków finansowych w oparciu o własne rozwiązania. Oświadczenie MetaQuotes naszym zdaniem ma charakter bardziej PRowy niż prawny i moment jego publikacji również nie wydaje się przypadkowy” – komentuje Nalivayko. „MetaQuotes zamiast konkurować jakością produktów i doświadczeniem, wybrało inną drogę, która jest nieakceptowalna. Silnie wierzymy, że stojąca za nami jakość oraz usługa wsparcia ostatecznie wygrają”

MetaQuotes ostrzega swoich klientów

Jak informuje portal Finance Magnates, dostawca rozwiązań MetaTrader wysłał do wszystkich swoich klientów notę, w której ostrzega przed używaniem oprogramowania PFSoft – zanim bowiem oskarżony nie zacznie w pełni przestrzegać zakazów sądowych, sami mogą być narażeni na pociągnięcie do odpowiedzialności.

„Każda osoba używająca któregokolwiek z wyżej wymienionych programów PFSoft, powinna upewnić się, że takie oprogramowanie nie zawiera żadnych plików, aplikacji, komponentów, bibliotek i programów MetaQuotes” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Popularny dostawca platform tradingowych już w przeszłości bronił praw do swojej własności intelektualnej. W 2012 roku wszedł na drogę sądową z przedsiębiorstwem Xogee, które miało rzekomo hackować licencje firmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here