MetaTrader 5 rozszerza swoją przewagę nad MetaTraderem 4Chociaż platforma MetaTrader 4 autorstwa MetaQuotes debiutowała w 2005 roku, to do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych narzędzi tradingowych wśród inwestorów detalicznych. Następczyni narzędzia, platforma MetaTrader5 debiutowała w 2010 roku, jednak przez długi czas nie potrafiła dogonić i przebić popularności swojej wysłużonej poprzedniczki. Jak donoszą jednak twórcy narzędzia, proporcja ta uległa znacznej zmianie.

  • MetaTrader 5 pokonał popularność „czwórki” dopiero w czerwcu tego roku
  • W przeciągu ostatnich kilku miesięcy widać jednak znaczący wzrost udziału serwerów MT5, które są wykorzystywane przez 63,3% brokerów w porównaniu do 36,7% dla MT4

MetaTrader 5 potrzebował 11 lat, aby pokonać MT4

Wykorzystanie serwerów handlowych MetaTrader 5 przez brokerów jest zwiększone o współczynnik 1,5, w porównaniu do poprzedniej wersji platformy. Według najnowszych szacunków, procentowe wykorzystanie serwerów MetaTrader 4 spadło do 36,7%.Jest to oczekiwana dynamika zmian: dopiero w czerwcu 2021 roku MetaQuotes informował, że MetaTrader 5 stał się bardziej popularny niż MetaTrader 4 wśród firm brokerskich, a trend ten od tego czasu ma charakter wzrostowy.

MetaTrader 5 rozszerza swoją przewagę nad MetaTrader 4. Źródło: MetaQuotes

– Jest to logiczny i przewidywalny wynik. MetaTrader 5 jest zaawansowaną technologicznie platformą, która oferuje użytkownikom najszersze możliwości i pomaga firmom w rozwiązywaniu zadań biznesowych o dowolnym poziomie złożoności. Co więcej, spodziewamy się całkowitego zastąpienia MetaTrader 4, wśród szybko rosnącej popularności MetaTrader 5 – komentuje Renat Fatkhullin, prezes MetaQuotes Ltd.

Specjaliści MetaQuotes uważają, że wzrost popularności wynika głównie z nowego modelu Pay as You Go oraz z szeregu ważnych aktualizacji MetaTrader 5, które zostały wydane w ciągu ostatniego roku. Najbardziej zauważalne aktualizacje obejmują:

Dalsza część artykułu pod filmem
  • Możliwość administrowania maszynami klastrowymi bezpośrednio z terminala administratora
  • Rozszerzone możliwości usługi Automations
  • Nowa sekcja do zarządzania integracjami
  • Nowe możliwości integracji webowej


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj