Naga Markets

MetaTrader 5 rozszerza swoją przewagę nad MetaTraderem 4Chociaż platforma MetaTrader 4 autorstwa MetaQuotes debiutowała w 2005 roku, to do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych narzędzi tradingowych wśród inwestorów detalicznych. Następczyni narzędzia, platforma MetaTrader5 debiutowała w 2010 roku, jednak przez długi czas nie potrafiła dogonić i przebić popularności swojej wysłużonej poprzedniczki. Jak donoszą jednak twórcy narzędzia, proporcja ta uległa znacznej zmianie.

  • MetaTrader 5 pokonał popularność „czwórki” dopiero w czerwcu tego roku
  • W przeciągu ostatnich kilku miesięcy widać jednak znaczący wzrost udziału serwerów MT5, które są wykorzystywane przez 63,3% brokerów w porównaniu do 36,7% dla MT4

MetaTrader 5 potrzebował 11 lat, aby pokonać MT4

Wykorzystanie serwerów handlowych MetaTrader 5 przez brokerów jest zwiększone o współczynnik 1,5, w porównaniu do poprzedniej wersji platformy. Według najnowszych szacunków, procentowe wykorzystanie serwerów MetaTrader 4 spadło do 36,7%.Jest to oczekiwana dynamika zmian: dopiero w czerwcu 2021 roku MetaQuotes informował, że MetaTrader 5 stał się bardziej popularny niż MetaTrader 4 wśród firm brokerskich, a trend ten od tego czasu ma charakter wzrostowy.

MetaTrader 5 rozszerza swoją przewagę nad MetaTrader 4. Źródło: MetaQuotes

– Jest to logiczny i przewidywalny wynik. MetaTrader 5 jest zaawansowaną technologicznie platformą, która oferuje użytkownikom najszersze możliwości i pomaga firmom w rozwiązywaniu zadań biznesowych o dowolnym poziomie złożoności. Co więcej, spodziewamy się całkowitego zastąpienia MetaTrader 4, wśród szybko rosnącej popularności MetaTrader 5 – komentuje Renat Fatkhullin, prezes MetaQuotes Ltd.

Specjaliści MetaQuotes uważają, że wzrost popularności wynika głównie z nowego modelu Pay as You Go oraz z szeregu ważnych aktualizacji MetaTrader 5, które zostały wydane w ciągu ostatniego roku. Najbardziej zauważalne aktualizacje obejmują:

  • Możliwość administrowania maszynami klastrowymi bezpośrednio z terminala administratora
  • Rozszerzone możliwości usługi Automations
  • Nowa sekcja do zarządzania integracjami
  • Nowe możliwości integracji webowejŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here