Naga MarketsWszyscy znają MetaTrader 4 – najpopularniejsza platforma rynku OTC obecna jest na komputerach większości z Was. Coraz popularniejsza jednak staje się młodsza siostra poczciwej emteczwórki czyli MetaTrader 5. I słusznie. Stale rozwijana o nowe użyteczności platforma otrzymała właśnie kolejną aktualizację. Czy warto przesiąść się na nowszą wersję MetaTradera?


Najnowsza aktualizacja czyli build 1596 dodaje użytkownikowi możliwość śledzenia historii zmiany ceny danego instrumentu. Oznacza to, że można będzie ściągnąć dane minutowe lub nawet tickowe wrpost z poziomu platformy. W jaki sposób możemy wykorzystać te dane? Chociażby w ewentualnych sporach z brokerem w trakcie reklamacji lub dzięki możliwości eksportu historii cen do pliku .csv – testów strategii mechanicznych.

źródło: www.metaquotes.net

Kolejną ciekawostką jest uaktualnienie zakładki Czas w Terminalu. Pozwoli to na jeszcze bardziej dokładne przeanalizowanie otwarych transakcji. Jak bardzo dokładne? Aż do jednej milisekundy!

źródło: www.metaquotes.net

Programiści z pewnością ucieszą się na wieść o naprawieniu nieprzyjemnych bugów, które okazjonalnie pojawiały się w oknie edycji MQL. Naprawiono funkcje PositionSelect, CopyTicks oraz CopyTicksRange.

Usprawniono również obecny w platformie Tester Strategii. W najnowszej wersji MT5 pozycje otwierane w ramach testu za pomocą zleceń z limitem są egzekwowane bez jakichkolwiek poślizgów cenowych.

Opisywane zmiany w kształcie MetaTrader 5 może nie są rewolucyjne, lecz pokazują jak bardzo programiści MetaQuotes dbają o swój produkt. Jeżeli jednak szukasz alternatywy od produktów studia, być może zainteresujesz się najnowszą platformą easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here