Naga MarketsMinęły lata odkąd większość z nas postawiła pierwszy krok w świecie wielkiego handlu, otwierając pierwszą pozycję handlową. Pomimo tego, że pewnie wiele osób miałoby problem z przypomnieniem dokładnej daty, to na pewno dla każdego był to bardzo istotny punkt w życiu. Plotki o zbliżającym się końcu popularnej MT4 obiegły branżę już kilka lat temu, jednak dziś jest oczywiste, że dla wielu rozstanie z platformą nie będzie łatwe.

Dlaczego MT4 jest wciąż tak popularne

Nawet dziś istotną rolę w jej popularności odgrywa z pewnością nostalgia. Przecież MetaTrader4 oczywistym wyborem, kiedy wielu z nas stawiało pierwsze kroki, popełniło błędy, ale i świętowało sukcesy. I jak to często bywa, początki każdej nowej historii są zazwyczaj tym, co najchętniej pamiętamy mimo, że ogólne wyniki handlowe nie były tak dobre, jak się wtedy spodziewaliśmy. Ale oprócz nostalgii, jest jeszcze jeden ważny aspekt, który kryje się za popularnością MT4 i którego nie można lekceważyć – prostota kontroli i łatwy do zrozumienia interfejs. Sam ten aspekt wystarczy, aby stwierdzić, że MT4 jest dalekie od swojego końca.

Wskaźniki handlowe

Poza wspomnianą już prostotą i nostalgią, istnieją równie ważne czynniki, które sprawiają, że “dziadek” stworzony przez MetaQuotes nadal utrzymuje swoją dominującą pozycję i dlaczego traderzy nie zamierzają z niej rezygnować. Wśród tych czynników są niewątpliwie możliwości, jakie oferuje MetaTrader4 w zakresie wskaźników handlowych. Użytkownicy mogą nie tylko swobodnie korzystać z bezpłatnie dostępnych lub płatnych wskaźników, ale mogą również korzystać z samego języka programowania, który pozwala każdemu na tworzenie własnych, unikalnych wskaźników dostosowanych do indywidualnych potrzeb. A możliwość korzystania ze stosunkowo prostego języka jest kolejnym częstym powodem, dla którego wielu traderów nie chce wysiadać z tego wyjątkowego pociągu.

Analiza wykresu na platformie MT4.

Automatyczne systemy handlowe (AOS)

Oprócz wskaźników i wszystkiego co zostało opisane powyżej, popularności platformie transakcyjnej MT4 zapewniają również automatyczne systemy transakcyjne, zwane również AOS. W ramach MT4 umożliwiają one zawieranie transakcji automatycznych, w oparciu o z góry ustalone algorytmy. AOS, który często nazywany jest przez traderów po prostu “robotem”, może zrobić dla nas wszystko: od oceny, przez wejścia, ustawienia SL / TP, aż po ostateczne zamknięcie pozycji.

Przyszłość MT4 w Purple Trading

Chociaż platforma transakcyjna MT4 pochodzi z warsztatu MetaQuotes, nie ulega wątpliwości, że największa siła wynika z pracy samych traderów. Dziesiątki tysięcy, jak nie miliony użytkowników stworzyło unikalną platformę z ogromną ilością innowacji, wskaźników czy automatycznych systemów handlu.

W PurpleTrading, zdajemy sobie sprawę, że istnieje jeszcze duży popyt, który prawdopodobnie utrzyma się przez jakiś czas. Dlatego postanowiliśmy nie podążać ścieżką niektórych brokerów, którzy planują zaprzestać oferowanie tej platformy w najbliższej przyszłości.

Wręcz przeciwnie, ciągle staramy się angażować w pomoc społeczności MT4, o czym świadczą  chociażby nasze unikalne wskaźniki, które są bezpośrednio efektem naszej pracy. Co więcej, planujemy kolejne udoskonalenia, po których możesz sobie naprawdę dużo oczekiwać. Na koniec, jeśli jesteś zainteresowany dalszym korzystaniem ze wszystkich korzyści, jakie oferuje MT4 i jednocześnie nie chcesz tylko patrzeć, jak ta platforma pewnego dnia przechodzi do historii, to nie wahaj się jej pobrać za darmo tutaj.

Jeśli chcesz spróbować tradingu z profesjonalnym brokerem forex, oferującym najlepsze warunki handlowe,  nie wahaj się i otwórz rachunek demonstracyjny, który można założyć całkowicie bezpłatnie i bez ryzyka na naszej stronie internetowej:

WYPRÓBUJ BEZPŁATNIE PLATFORMĘ MT4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here