Naga Marketsmt4W zeszły piątek przedstawiciele MetaQuotes będącego właścicielem powszechnie wykorzystywanej przez inwestorów detalicznych platformy Meta Trader 4 poinformowali, że prowadzą prace nad udostępnieniem swojego klienta bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Takie rozwiązanie miałoby pozwolić na konkurowanie z innymi platformami dostępnymi via www oraz zwiększyć funkcjonalność platformy na urządzeniach mobilnych.


Najnowszy beta build z obsługą tradingu w przeglądarce

Tak prezentuje się platforma - każdy może ją przetestować
Tak prezentuje się platforma – każdy może ją przetestować

Wypuszczona 28 sierpnia testowa wersja najnowszego buildu platformy Meta Trader 4 zawiera obsługę handlu bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Jeszcze w czerwcu MetaQuotes informowało, że planuje wypuszczenie takiej funkcjonalności przed końcem 2015r. – wtedy jednak nie podano żadnych szczegółów.

Informacja cieszy z pewnością nie tylko inwestorów, ale również samych brokerów – Ci drudzy nie będą musieli korzystać już z usług podmiotów trzecich chcąc zapewnić swoim klientom dostęp do platformy transakcyjnej uruchamianej bezpośrednio w przeglądarce.

Nowa platforma przechodzi obecnie beta-testy i zanim zobaczymy oficjalny produkt minie jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Wszystkie funkcje MT4 dostępne w przeglądarce

Jak podaje MetaQuotes, przeglądarkowa wersja Meta Tradera 4 ma posiadać wszystkie te funkcje, które oferuje instalowalny klient desktopowy. Dane logowania związane z kontem mają być kodowane i przetrzymywane lokalnie na dysku użytkownika, zmnejszając ryzyko ich wykradzenia.

Platformę pobrać mogą wszyscy posiadacze konta MQL5.community (zarejestruj się tutaj) – pozwala ona na przeprowadzanie testów platformy webowej, która dostępna jest w nowopowstałej sekcji „Trade”. Działająca testowa wersja najnowszego buildu o numerze 865 jak na razie działa tylko i wyłącznie z kontami demonstracyjnymi.

Beta build nie oferuje jeszcze wszystkich funkcji, które posiada platforma desktopowa, jednak przed publikacją oficjalnego produktu mają one być dostępne. Jak na razie testerzy mogą:

  • Umieszczać transakcje spot oraz oczekujące
  • Korzystać z wyceny walorów w czasie rzeczywistym
  • Modyfikować interwały (9 dostępnych)
  • Korzystać z podstawowych narzędzi analitycznych (linie trendu, linie poziome, kanały, poziomy Fibonacciego)

Czy ktoś z Was miał już możliwość przetestowania Meta Tradera 4 w przeglądarce?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here