Naga MarketsStrona wyszukiwarki Google na ekranie komputeraPo tygodniu stresu związanym z usunięciem MetaMask z Google Play, gigant technologiczny przywrócił aplikację do swojego sklepu. Co stało jednak na poprzednim “banem”?

Google Play usunęło aplikację MetaMask tydzień temu. Oficjalnym powodem było ponoć naruszenie polityki finansowej platformy. Samo MetaMask odcina się od tych oskarżeń, zaś Google chyba samo przyznało się do pomyłki, bowiem wczoraj przywróciło “apkę” do swojego sklepu. Fani kryptowalut dopatrują się w tym jednak głębszego sensu.

MetaMask i youtuberzy – atak na kryptowaluty

Końcówka roku 2019 był nerwowa dla fanów kryptowalut nie tylko ze względu na kurs. Chodziło też o działania Google. W okresie przedświątecznym pierwszy cios otrzymali youtuberzy, którzy zajmują się blockchainem. Ich kanały i video zniknęły z YouTube’a. Co gorsza, akcja nie objęła tylko tych osób, które promowały wątpliwe pod kątem moralnym i jakości projekty (np. scamy), ale też ewangelistów BTC, którzy edukowali społeczność z wiedzy nt. sieci bloków.

Po paru dniach wygnańców ponownie przywrócono na łono YouTube. Samo wyrzucenie ich parę dni wcześniej wywołało jednak falę krytyki i sugestie, że światu są potrzebne zdecentralizowane platformy video.

Drugi atak nastąpił już bezpośrednio ze strony Google. Google Play – sklep z aplikacjami na Androida – usunął wspomniane MetaMask. Miało to miejsce tydzień temu. Wczoraj, 1 stycznia, aplikacje przywrócono. Twórcy portfela podziękowali swoim userom za sygnały solidarności i wsparcie w tych trudnych dniach.

Teoria spiskowa

Media sugerują, że ostatnie działania Google były jednak ostrzeżeniem dla środowiska kryptowalut. Duże firmy technologiczne zaczynają się chyba w pewnym sensie obawiać zdecentralizowanej konkrecji.

Widać to też po Apple. Firma wymusiła na amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase pewne zmiany dot. jej aplikacji. Coinbase stwierdziło, że w celu zachowania zgodności z zasadami AppStore’a, może być zmuszone do usunięcia funkcji dot. wyszukiwania DAppsów z aplikacji swojego portfela.

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong skomentował post:

Tu CEO Coinbase. To naprawdę niefortunne. Wygląda na to, że Apple eliminuje korzystanie z Dappsów ze sklepu App Store. […] Przypuszczalnie dotyczy to również innych portfeli (Trust, Argent, Metamask), poza Coinbase i IMO stanowi bardzo duże zagrożenie dla całego ekosystemu.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here