Naga MarketsMetalkas ma nowego klienta w Szwajcarii Metalkas, lider w produkcji regałów metalowych w Europie i największy producent drabin w Polsce, nawiązał współpracę z siecią szwajcarskich marketów LANDI. Kontrakt obejmuje sprzedaż do końca br. ponad 100 000 regałów metalowych o wartości ponad 13 mln zł. Firmy prowadzą rozmowy dotyczące poszerzenia zakresu współpracy m.in. o drabiny domowe i przemysłowe.

Metalkas nawiązał współpracę z siecią szwajcarskich marketów LANDI

LANDI dołączył do szerokiego grona współpracujących z nami zagranicznych sieci. Nasze negocjacje prowadziliśmy wieloetapowo przez wiele miesięcy. W ich ramach poza zaawansowanym testowaniem próbek produktów Metalkas w Szwajcarii, LANDI  przeprowadził w naszych zakładach produkcyjnych w Bydgoszczy audyt, w trakcie którego weryfikował nasze moce produkcyjne, jakość produktów, a nawet kulturę pracy całej organizacji. Finalnie, podpisaliśmy kontrakt na sprzedaż ponad 100 000 regałów, które trafią do sklepów LANDI  do końca tego roku. Liczymy, że to dopiero początek naszej dalszej, owocnej współpracy. Obecnie omawiamy możliwości dotyczące dostaw drabin domowych i przemysłowych – mówi Jacek Grzenia, prezes zarządu Metalkas S.A.LANDI to sieć ponad 270 szwajcarskich marketów z szerokim asortymentem – od FMCG po produkty do domu i ogrodu. Głównym udziałowcem sieci LANDI jest zrzeszenie ponad 180 – w większości rolniczych – kooperatyw o nazwie Fenaco (FenacoCooperative).Pomimo tego, że sieć współpracuje z ok. 1 000 dostawców z całego świata, to ponad 50% wszystkich produktów oferowanych w sklepach LANDI pochodzi od szwajcarskich producentów.

Sieć zatrudnia obecnie ponad 4 000 pracowników, którzy każdego dnia obsługują ponad 80 000 klientów. Jej obroty w 2020 roku wyniosły 1,36 mld euro. LANDI to także członek międzynarodowej grupy zakupowej Intercoop House & Garden Cooperative, która prowadzi ponad 4 000 sklepów w całej Europie.

Nasi klienci – obok finalnych konsumentów korzystających z kanałów on-line – to międzynarodowe sieci marketów DIY, supermarkety i dyskonty z 32 krajów świata. Dla takich firm kluczowe jest by dostawcy byli w stanie zrealizować duże zamówienia, zwykle w bardzo krótkim czasie. Biorąc pod uwagę naszą skalę działania jesteśmy dla nich właściwym partnerem. Jednocześnie wiemy, że musimy dalej intensywnie zwiększać moce produkcyjne – tak, aby móc zaspokoić popyt na nasze produkty na rynkach międzynarodowych. Obecnie wytwarzamy około 3 mln sztuk regałów i 800 tys. drabin rocznie, ale w perspektywie najbliższych 5 lat planujemy podwoić ten wynik– mówi Adam Grzenia, wiceprezes zarządu Metalkas S.A.

W sierpniu spółka Metalkas złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z rozważaną pierwszą publiczną ofertą akcji spółki oraz rozważanym dopuszczeniem i wprowadzeniem akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje prognozy | dax 30 | notowania azoty | długoterminowa prognoza kursu rubla | kurs kryptowaluty | kantorowy kurs lewa | gpw lotos |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here