Naga Marketssztabki złotra i srebraGdy złoto spadło z powrotem do przedziału 1770 USD za uncję bezpośrednio po opublikowaniu czerwcowych prognoz gospodarczych FOMC. Rynek przypomniał inwestorom i analitykom, że droga do nowych maksimów nie będzie taka prosta. Pomimo niedawnej wyprzedaży, ekonomiści z TD Securities oceniają, że dalszy nacisk Fedu na jego mandat w zakresie pełnego zatrudnienia powinien spowodować, że żółty metal odrobi większość swoich ostatnich strat. W odniesieniu do srebra prognozują wzrost do poziomu 30 USD za uncję w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

  • Żółty metal nadal znajduje się w pozycji, która umożliwia powrót do przedziału 1900 USD za uncję do 2022 r.
  • Fundamenty srebra pozostaną mocne, rośnie popyt w przemyśle, inwestorzy wykazują duże zainteresowanie
  • W 2020 roku społeczność inwestycyjna i tradycyjni nabywcy fizycznego srebra kupili około 531 milionów uncji metalu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Prognoza ceny złota: XAU/USD ma dużą szansę na odzyskanie poziomu 1900 USD – TDS

Wykres punktowy FOMC przesunął oczekiwania podwyżek do końca 2023 r. (mediana pokazuje 50 pb zacieśnienia), wielu traderów spodziewa się znacznie wcześniejszego zacieśnienia, a prezes Powell rozpoczął proces przygotowania rynków do ograniczenia QE. Mimo to eksperci uważają, że żółty metal nadal znajduje się w pozycji, która umożliwia powrót do przedziału 1900 USD za uncję do 2022 r.Jak dotąd rynki finansowe nie wydają się obawiać niekontrolowanych wzrostów inflacji. Nawet jeśli nastąpi okres powyżej oczekiwanych cen, podejrzewamy, że Powell zainteresowałby się tematem, gdyby stopy kapitalizacji wzrosły do ​​tego stopnia, że ​​zaszkodziłyby one warunkom finansowym i zagroziły zdolności Fed do wywiązania się z pełnego mandatu w zakresie zatrudnienia. To wszystko prawdopodobnie oznacza, że ​​realne stopy procentowe pozostaną na najniższych poziomach, co powoduje wzrost wartości złota – napisano w raporcie.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Analiza cen srebra: XAG/USD wzrośnie do 30 USD w ciągu najbliższych 12 miesięcy – TDS

Biorąc pod uwagę fundamenty i stosunek podaży/popytu na rynku srebra w ciągu najbliższych kilku lat, biały metal wciąż ma względną wartość do odzyskania, zdaniem Barta Meleka, szefa strategii towarowej w TD Securities.

Srebro ma się dobrze, gdy istnieje sprzyjające środowisko dla złota. Biorąc pod uwagę, że biały metal ma historyczną zmienność w przybliżeniu dwukrotnie większą niż złoto, i biorąc pod uwagę, że jest zsynchronizowany kierunkowo, powinien przewyższyć wzrost cen złota do 2022 roku – wskazano w raporcie.

W 2020 roku społeczność inwestycyjna i tradycyjni nabywcy fizycznego srebra kupili około 531 milionów uncji metalu. Analitycy prognozują, że do końca 2023 roku kupią kolejne 885 milionów uncji. Oczekuje się, że w tym samym okresie wzrośnie popyt przemysłowy na biały metal o dodatkowe 115 milionów uncji.

Ponad 60% popytu pochodzi z sektora przemysłowego, więc srebro powinno skorzystać na silniejszym ożywieniu, gdy światowa gospodarka nadal odradza się po głębokiej globalnej recesji. Wzrost popytu powinien ponownie przyspieszyć w drugiej połowie, ponieważ niedobór mikroprocesorów, który m.in. zmniejszył produkcję samochodową, oraz inne problemy logistyczne, zostaną rozwiązane – dodano.

Wydatki na zieloną infrastrukturę energetyczną, dekarbonizację i elektryfikację powinny również przyczynić się do wzrostu cen srebra, ponieważ jest ono intensywnie wykorzystywane w panelach słonecznych i obwodach elektrycznych. Intensywność użycia srebra w ogólnej gospodarce ma być znacznie wyższa w ciągu następnej dekady, począwszy od 2021 r.

Biorąc pod uwagę stan podaży i długoterminowe pozytywne perspektywy popytu ze strony inwestorów i użytkowników przemysłowych, skłania nas to do stwierdzenia, że ​​srebro powinno kosztować około 30 USD za uncję w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Długoterminowa perspektywa może być jeszcze bardziej imponująca, ponieważ popyt ze źródeł przyjaznych dla środowiska i ograniczone inwestycje kapitałowe w pierwotne i wtórne zdolności produkcyjne kopalni srebra zaostrzają fundamentalną perspektywę – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq prognozy | s&p 500 kurs | bitcoin wykresy | akcje alior | notowania 11bit | biomed-lublin akcje | pgnig forum |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here