Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperPresja na ceny metali nieszlachetnych pozostaje wysoka. Silne pogorszenie koniunktury makroekonomicznej z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem (COVID-19) ma ogromny wpływ na spadek cen aluminium, miedzi, niklu i cynku, zauważa Casper Burgering, starszy ekonomista w ABN Amro.


Niskie ceny metali nieszlachetnych pozostaną na dłużej

Względnie słaby spadek aluminium w porównaniu do innych metali nieszlachetnych wynika z faktu, że rynek aluminium był przez pewien czas poddany presji cenowej z powodu nadprodukcji i wysokiej dostępności – napisano w raporcie.

aluminiumEkspert oczekuje pogłębienia globalnego kurczenia się gospodarki w perspektywie krótkoterminowej i długoterminowego spowolnienia gospodarczego, zanim nastąpi silne i trwałe ożywienie. Będzie to miało poważny wpływ na miedź. W jego ocenie niepewność pozostaje wysoka i utrzyma relatywnie niską cenę tego surowca w ciągu najbliższych dwóch kwartałów.

Europejska działalność handlowa w zakresie cynku w dużej mierze utknęła w martwym punkcie, ponieważ rosnąca liczba krajów podjęła drastyczne środki w celu spowolnienia wybuchu koronawirusa. Spowolni to działalność gospodarczą i na razie utrzyma niską cenę cynku – dodał.

Uważamy, że w najbliższych miesiącach cena niklu pozostanie stosunkowo niska. Produkcja stali nierdzewnej w Chinach pozostanie słaba w pierwszej połowie tego roku. Istnieje duża szansa, że ​​zaufanie do niklu ponownie wzrośnie w drugim kwartale. Jednak ponieważ zapasy na razie pozostaną wysokie, odnowione zaufanie nie doprowadzi natychmiast do znacznego ożywienia cen – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs aluminium na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs aluminium na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here