Naga MarketsMessari: większość hitów inwestycyjnych z 2018 r. nawet nie powróciło do ATH z tego okresu. Nadal przynoszą straty inwestoromDane opracowane przez Messari wskazują, że 157 aktywów kryptowalutowych, które osiągnęły rekordowy poziom cenowy w 2018 r., wciąż nie zdrożało do poziomów sprzed 3 lat. Sugeruje to chyba odpływ kapitału na rynki DeFi.

  • Aż 83 proc. kryptowalut i tokenów, które swoje ATH osiągnęły w 2018 r., nadal pozostaje tańsze niż 3 lata temu.
  • Sprawie przyjrzała się firma Messari. 
  • Analizując wyniki można odnieść wrażenie, że kapitał z rynku altcoinów przepłynął np. na rynki DeFi.

Messari analizuje rynek altcoinów

Dane opublikowane przez Messari pokazują, że 83 proc. aktywów kryptowalutowych, które swoje ATH osiągnęło w styczniu 2018 r., nadal nie powróciło na tamte szczyty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane zostały przeanalizowane przez analityka CMT Digital Matta Casto, który opublikował je na Twitterze. Zbiór obejmował 410 aktywów, które osiągnęły rekordowe ceny w 2017 r. lub później, początkiem 2018 r. Okazuje się, że aż 157 coinów osiągnęło najgorsze wyniki ze średnią -90,71 proc. licząc od swojego ATH.

Dane obrazują koncepcję tzw. „wielkiej przeceny”. Obrazuje to, że najpewniej kapitał, który pojawił się na rynku kryptowalut i tokenów w 2017 i 2018 roku, jest teraz przekierowywany w kierunku rodzącego się sektora DeFi.

Altcoiny z potencjałem

Jednak pomimo słabych wyników wielu altcoinów, które lata świetności miały parę lat temu, inne aktywa, powstałe w latach 2016-2017 mimo wszystko zyskują na wartości.

Np. od czasu znalezienia lokalnych minimów podczas krachu z okresu „czarnego czwartku” w marcu 2020 r., Cardano (ADA) wzrosło o prawie 1700 proc., Zilliqa (ZIL) o 2670 proc., a Decred (DCR) zdrożało o 14 130 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here