Naga MarketsOstatni miesiąc bez wątpienia nie jest najlepszym okresem dla osób inwestujących w kryptowaluty. Kapitalizacja całego rynku skurczyła się bowiem na przestrzeni miesiąca o ponad 430 mld USD. Fakt ten sprawił, że entuzjazm związany z możliwością osiągnięcia wieloprocentowych stóp zwrotu w krótkim czasie jakby nieco zmalał.


Zdaniem jednego z członków zarządu Europejskiego Banku Centralnego bańka na rynku wirtualnych walut już się zmniejsza, ale banki centralne nadal powinny zwracać uwagę na ryzyko z nimi związane. Nawet jeżeli dotychczasowi liderzy rynku powoli odchodzą w cień, innowacyjność tego rynku i związanej z nim technologii Blockchain pozostaje.

“Wirtualne waluty nie są pieniędzmi i nimi nie będą w przewidywalnej przyszłości” – powiedział Yves Mersch. “Ich udział w globalnym rynku jest wciąż niewielki, a powiązania z realną gospodarką mocno ograniczone” – dodał.

Mersch uważa jednak, że “może to jednak ulec zmianie, dlatego też organy regulacyjne i prawodawcy na wszystkich szczeblach powinni pilnie zwrócić uwagę na łagodzenie potencjalnych zagrożeń, które mogą wynikać z rosnącej działalności w zakresie wirtualnej waluty.”

Członek zarządu EBC dodał również, że nie dostrzegł przekonującej motywacji EBC do emisji pieniądza cyfrowego, ponieważ na razie taka innowacja nie jest potrzebna i mogłaby ona wiązać się z prawdopodobnymi negatywnymi skutkami dla systemu finansowego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/CAD, CAD/CHF, Srebro
Następny artykułEURJPY – kolejne spotkanie z konfluencją wsparcia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here