Naga Marketsmerrill-lynch-logoWczorajsza rekomendacja Credit Agricole nie była do końca udana. Co prawda, analitycy obu banków zgadzają się co do tego, że poziom inflacji w Szwajcarii jest powodem do zmartwień, jednak Merrill Lynch nie widzi, jak na razie, powodu do kolejnej interwencji SNB.


Dzisiejsze dane są jedynymi, które zostały zaplanowane na ten tydzień. Nie były to również byle jakie dane ponieważ poznaliśmy poziom szwajcarskiego bezrobocia oraz, właśnie poziomu inflacji konsumenckiej.

Oba wskaźniki wypadły lepiej niż to prognozowano. Cieszyć może spadek stopy bezrobocia mierzonego metodą sezonową – odsiewającą wpływ okresowego wzrostu liczby zwolnień wynikającego z sezonu zimowego. W kolejnych miesiącach spadek bezrobocia, zwłaszcza w ujęciu sezonowym, wpłynie na szwajcarską inflację – zapewniają analitycy BofA Merrill Lynch. Sęk w tym, że jeśli SNB miałoby działać – zrobi to w najbliższym czasie.

Handluj CHF po preferencyjnych warunkach – sprawdź ofertę FxPro

A czy są ku temu powody? BofA Merrill Lynch uważa, że nie. W tym momencie polityka SNB już nie jest tak bardzo zależna od tego co dzieje się w granicach kraju, lecz bardziej zwraca się uwagę na wydarzenia poza granicami Szwajcarii – przekonują analitycy banku. Sądzimy, że w najbliższym czasie (mowa tu raczej o tygodniach) SNB powstrzyma się od aktywnego wpływania na wycenę CHF i jeśli już zajdzie potrzeba, będzie próbować interweniować słownie.

BofA Merrill Lynch szczególnie uważnie przypatrywać będzie się reakcjom europejskiego sektora bankowego na zaplanowane na 10 marca spotkanie EBC. Wtedy podjęta zostanie również decyzja dotycząca stopy depozytowej oraz obecnie trwającego programu QE. Naszym głównym scenariuszem jest symboliczne cięcie o 10 pb., które jednak nie powinno wpłynąć na obecną sytuację banków czy aprecjację CHF. W obliczu braku silnych ruchów w obszarze europejskiego sektora bankowego podejrzewamy, że EUR/CHF będzie mieć spore kłopoty z przebiciem się przez ostatnie dołki.

EUR/CHF znajduje się obecnie na oporze w rejonie 1,0955
EUR/CHF znajduje się obecnie na oporze w rejonie 1,0955


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here